jizda za svobodu deti do skol bez rousek 8

Naštvaní rodiče – jízda za svobodu a návrat dětí do škol bez podmínek

Již třetí spanilá jízda za svobodu a za návrat dětí do škol bez podmínek – bez testů a roušek, proběhla 18. 4. 2021 na Zlínsku. Účastnilo se jí přes 120 aut a 6 motorek ozdobených vlajkami a transparenty.

jizda za svobodu deti do skol bez rousek 7Kolona vyjela z Kroměříže společně s autobusem Volného bloku (Lubomíra Volného a Mariana Bojka z Ostravy), a spanilou jízdou jej doprovodila do krajského města Zlína.

Po krátké pauze se kolona vydala do Uherského Hradiště, kde se k ní připojila auta z blízkých i vzdálených měst. Došlo tak ke spojení 4 krajů (Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský).

Následně se pokračovalo až na jižní Moravu, do Veselí nad Moravou, kde proběhlo závěrečné focení a společné zpívání česko-slovenské hymny.

Vystup z řady, nenech se zastrašit

„Nejsme v tom sami, děláme to my všichni společně pro naše děti a to je naše síla. Spolu jsme silnější. S každou jízdou rosteme a dáváme najevo svou nespokojenost se současnou situací, kdy je nám kousek po kousku ukrajována svoboda“, řekl organizátor akce, Josef Gál.

Jízda za svobodu

Druhý z organizátorů, Zdeněk Zapletal, který vždy kolonu vede a všechny úžasně stmeluje, dodává: „První jízdy se účastnilo 24 aut, druhé už 43 a 1 motorka, a teď nás bylo hodně přes 120 a motorek 6. Jezdíme a probouzíme lidi. Spousta nám mává a další a další se přidávají. Už jsme dokázali spojit téměř celou Moravu a jsme připraveni spojit celou Českou republiku.“

jizda za svobodu deti do skol bez rousek 8 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 5

A bude jich víc

„V těchto akcích budeme pokračovat do doby, než si vezmeme zpět naši vlast a svobodu, a dětem vrátíme jejich dětství, tak jak jej znaly z doby před smyšlenou pandemií“, řekla jedna z účastnic, Radka Slaběňáková.

jizda za svobodu deti do skol bez rousek 18 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 17 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 16 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 13 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 15 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 14 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 12 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 11 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 10 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 7 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 8 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 4 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 3 jizda za svobodu deti do skol bez rousek 1jizda za svobodu deti do skol bez rousek 6


Fotogalerie na Rajčeti z minulých jízd

Jízda za svobodu 5.dubna

Jízda za svobodu s Volným blokem – 17.dubna

Demonstrace v Brně na Zelném trhu 25.dubna

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. První proto, že jsem se k tomuto oboru jako první on-line přihlásil.  Někde se dá najít i druhý reklamní agent a pak už jsou všichni ostatní :) Byl jsem také členem Syndikátu novinářů a jsem členem Klubu brněnských novinářů. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: