Naštvaní rodiče – jízda za svobodu a návrat dětí do škol bez podmínek

Již třetí spanilá jízda za svobodu a za návrat dětí do škol bez podmínek – bez testů a roušek, proběhla 18. 4. 2021 na Zlínsku. Účastnilo se jí přes 120 aut a 6 motorek ozdobených vlajkami a transparenty.

Kolona vyjela z Kroměříže společně s autobusem Volného bloku (Lubomíra Volného a Mariana Bojka z Ostravy), a spanilou jízdou jej doprovodila do krajského města Zlína.

Po krátké pauze se kolona vydala do Uherského Hradiště, kde se k ní připojila auta z blízkých i vzdálených měst. Došlo tak ke spojení 4 krajů (Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský).

Následně se pokračovalo až na jižní Moravu, do Veselí nad Moravou, kde proběhlo závěrečné focení a společné zpívání česko-slovenské hymny.

Vystup z řady, nenech se zastrašit

„Nejsme v tom sami, děláme to my všichni společně pro naše děti a to je naše síla. Spolu jsme silnější. S každou jízdou rosteme a dáváme najevo svou nespokojenost se současnou situací, kdy je nám kousek po kousku ukrajována svoboda“, řekl organizátor akce, Josef Gál.

Jízda za svobodu

Druhý z organizátorů, Zdeněk Zapletal, který vždy kolonu vede a všechny úžasně stmeluje, dodává: „První jízdy se účastnilo 24 aut, druhé už 43 a 1 motorka, a teď nás bylo hodně přes 120 a motorek 6. Jezdíme a probouzíme lidi. Spousta nám mává a další a další se přidávají. Už jsme dokázali spojit téměř celou Moravu a jsme připraveni spojit celou Českou republiku.“

A bude jich víc

„V těchto akcích budeme pokračovat do doby, než si vezmeme zpět naši vlast a svobodu, a dětem vrátíme jejich dětství, tak jak jej znaly z doby před smyšlenou pandemií“, řekla jedna z účastnic, Radka Slaběňáková.


Fotogalerie na Rajčeti z minulých jízd

Jízda za svobodu 5.dubna

Jízda za svobodu s Volným blokem – 17.dubna

Demonstrace v Brně na Zelném trhu 25.dubna

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch