Představ si v Městském divadle Brno

Premiéra anglického muzikálu „Imagine This“ v Městském divadle Brno

Muzikál „Představ si…“,  bude mít 10.března svou českou premiéru. Bude o lásce a naději, o optimismu, humoru a síle představivosti, avšak v děsivých kulisách druhé světové války i starověkého dobývání Masady.

Tamar je Židovka, dcera Eleazara, vůdce židovských rebelů. Silva je generál, vůdce římské legie. Zamilují se do sebe. Oba ale stojí na opačné straně barikády. Ona se ukrývá se vzbouřenci vůči římskému útlaku v pevnosti na hoře Masada, on chystá vojáky k útoku právě na tuto pevnost. Dokáže jejich láska překonat mnohaletý spor mezi Římany a Židy?

Rok 1942 v Polsku

„Anglický muzikál Imagine This z roku 2008 uvádíme v české premiéře s názvem Představ si…. Nabízí nádhernou romantickou i dramatickou hudbu se silnými melodiemi. Diváci nahlédnou do roku 1942 v Polsku, do stísněného prostředí varšavského židovského ghetta. Herecká rodina Warshowskyových zde v neblahé situaci připravuje divadelní představení o Masadě, které má židovské komunitě přinést naději a optimismus. Připravované představení se zde prolíná s informacemi o nacistickém konečném řešení židovské otázky,“ uvedl režisér Petr Gazdík.

Hromadná sebevražda

Představ si v Městském divadle BrnoV roce 66 našeho letopočtu vypuklo velké židovské povstání proti římské říši a malá skupina Židů přeměnila Masadu v poslední místo marného boje. V roce 72 ji oblehla desátá římská legie a na jaře následujícího roku se ji chystala dobýt. V noci, těsně před dlouho očekávaným útokem, spáchalo devět set šedesát mužů, žen a dětí raději hromadnou sebevraždu, než aby padli do římského otroctví.

Únik z reality

Paralela mezi historickým příběhem a současnou situací pomůže obyvatelům Varšavy bránit se zlovůli německých nacistů. Divadlo totiž nabízí způsob, jak uniknout z hrozné reality ghetta, v němž všichni žijí. Toto nelehké téma, uvádí brněnské Městské divadlo k připomenutí blížícího se osmdesátého výročí vypuknutí druhé světové války.

Zpracovali

Přeložil Petr Gazdík a Zuzana Čtveráčková, scénu vytvořil Emil Konečný, kostýmy Eliška Lupačová Ondráčková. V choreografii Lucie Holánkové a hudebním nastudování Dana Kalouska  se  v hlavních rolích  představí  Martin Havelka, Kristýna Daňhelová, Dušan Vitázek a Ivana Vaňková. Premiéra se uskuteční 10. března na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Jdi na vrch