Kamila z Alberta Brno

Čtvrtstoletí u jedné společnosti? Věrnost se stále nosí.

„Důležité je dělat co vás baví“, říká Kamila z Brna

Zpočátku měla na starosti administrativní práce, dnes vede v brněnské centrále Alberta menší tým. Šestačtyřicetiletá Kamila navíc ve volném čase trénuje badminton děti, jejichž rodiče by si nákladné tréninky nemohli dovolit.

Před dvěma lety oslavila pracovní výročí pětadvacet let, a jak sama říká, práce ji pořád baví. Energii dobíjí nejraději u vody nebo při procházkách se svým věrným psím společníkem.

Kamila se od malička věnovala tenisu, na dětském táboře však přičichla k badmintonu a naprosto ji uchvátil. Zamilovala si ho natolik, že se mu rozhodla věnovat naplno. „Měla jsem to štěstí, že mě dva roky trénoval táta našeho nejlepšího badmintonisty Petr Koukal starší,“ vypráví Kamila o svých začátcích. „Podávání sportovních výkonů nebylo snadné, a protože jsem nikdy nepatřila k nejhubenějším, musela jsem vše dohánět dobrou rukou.“

Přesto se jí podařilo se ve sportu prosadit a uspět. Má několik titulů a je mistryní České republiky v mixu. Badminton začala následně i trénovat „Beru to jako svoji morální povinnost k tomuto nádhernému sportu,“ vysvětluje Kamila.

Aby mi práce dávala smysl, je zásadní

Trénování dětí na ní s lehkou nadsázkou zbylo. „Neměli jsme trenéra dětského týmu, a jelikož i mě vychovával trenér, který to dělal pro radost a zdarma, rozhodla jsem se, že do toho půjdu taky,“ říká Kamila ke svému koníčku. „Víte, badminton je finančně náročný sport, a ne každý si ho může dovolit. Pro nás je velice důležité, aby měly děti motivaci se hýbat a něco nového se učit. Proto v týmu BC PREMIERA BRNO vedeme i ty, které jinde neuspěly. Staráme se i o jedno dítě s autismem,“ vysvětluje.

Práci trenéra dělá ve svém volném čase bez nároku na honorář. „Největší odměnou je pro mě dětská radost, to mě skutečně naplňuje a dává smysl,“ říká a jedním dechem dodává: „Velkou radost mi udělal můj žák, který to dopracoval až na profesionálního trenéra.“

Aby jí práce v osobním i profesním životě dávala smysl, je pro Kamilu zásadní. To vidí i ve svém zaměstnání u Alberta, kde pracuje na pozici vedoucí servisního týmu v modřické centrále. Má pod sebou pět zaměstnanců.

„Staráme se o chod elektronických zpráv, jako jsou objednávky, faktury, dodací listy, příjemky a vratky. Jsme servisní tým, který pomáhá všem s řešením účetních záležitostí,“ popisuje svou pracovní pozici. „Baví mě vidět odvedenou práci, obzvlášť v okamžiku, kdy mi některý z dodavatelů poděkuje, že jsme mu pomohli vyřešit nějaký problém. To mě dokáže zahřát u srdce.“

V práci i sportu hraje vždy fair play

Letos v září Kamila v Albertu odstartovala už svoji 27. sezónu. Nejdůležitější je podle ní to, aby člověka práce bavila. „Když si najdete zaměstnání, které vás baví a pracujete ve skvělém kolektivu, roky letí tak nějak samy,“ zamýšlí se. „Nepatřím k lidem, kteří mají rádi velké změny. Přestože několik dalších nabídek na zaměstnání přišlo, rozhodla jsem se zůstat. Mám obrovské štěstí na lidi kolem sebe. To dělá z práce zábavu a radost,“ říká.

„Když jsem byla ve firmě 25 let, připravili mi kolegové hezké posezení i video zdravici. Vědomí, že si zaměstnavatel váží vaší loajality je příjemné,“ doplňuje s odkazem na exkluzivní interní Klub 25, který Albert otevřel loni a oslavil tak s padesátkou zaměstnanců jejich minimálně 25leté pracovní výročí.

Nejdůležitější hodnoty pro Kamilu jsou slušnost, čestnost a udělat pro věc maximum. Podle nich se snaží řídit jak v práci, tak v badmintonové hale. „V životě se řídím mottem: Nedělej nic, co bys nechtěl, aby jiný udělal tobě,“ říká Kamila, která sama sebe považuje za pesimistu. „Ale pak mám o to větší radost, když se něco opravdu povede,“ dodává se smíchem.

Když potřebuje dobít energii, prochází se se svým psem Viktorem nebo jde na ryby. „Nejraději jezdíme na Vranovsko, kde je nádherná příroda. Rádi sedíme u vody, pozorujeme její hladinu a posloucháme šplouchání,“ uzavírá Kamila.

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch