Brno Žebětín

Co se chystá letos v Žebětíně

To nám prozradil starosta této městské části Vít Beran: „Je to příprava projektové dokumentace pro stavební povolení a stavbu druhého stupně Základní školy v Otevřené ulici. Projekty pro územní rozhodnutí jsou zpracované a projednávají se.“

Chystá se zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení na rekonstrukci a přístavbu hasičské zbrojnice. Projekty pro územní rozhodnutí jsou již zpracovány.

Stezka pro pěší a cyklisty

Připravuje se projekt stezky spojující Žebětín, Kohoutovice a Bystrc v participativním rozpočtu s názvem „Propojení Žebětína a horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší a cyklisty.“ Obsáhnout má projekty pro územní i stavební povolení a uskutečnění stavby. Částka se pohybuje kolem 600 000 korun.

Brno Žebětín a Kohoutovice

Začne stavby chodníku v Hostislavově ulici od ulice Chrpové k Žebětínskému rybníku. Chodník pro pěší povede mezi sídlištěm na Kamechách a centrální částí Žebětína. Zpracovány jsou projekty DUR a projednány výkupy pozemků pro tuto stavbu. Chystají se projekty na vydání stavebního povolení a realizaci stavby.

Obchvat Žebětína

Začalo jednání o projektu a přípravě východního obchvatu Žebětína. Tato stavba je důležitá pro dopravu k novému sídlišti na Kamechách. Navázat má na rozšíření vozovky od staré dálnice směrem do Žebětína, kterou chystá krajský úřad.

Hasiči dostanou novou cisternu

Letos dostane novou zásahovou cisternu žebětínský Sbor dobrovolných hasičů. Vloni dosáhl na vládní dotaci 2,5 milionu korun. Dalších 1,6 milionu korun mu poskytne Jihomoravský kraj a zbytek -1,9 milionu korun- město Brno.
(vž)

Jdi na vrch
%d bloggers like this: