společenská událost

10 rad, jak se vyhnout faux pas na plese

Plesová sezóna je v plném proudu a spoustu plesů máte ještě před sebou. Víte, jak se na takové společenské události chovat? Pokud chcete být královnou či králem večera, těmto trapasům byste se měli vyvarovat.

  1. Plesová sezóna vrcholí a spousta z vás se těší nejenom na Ples Hotelu International v Brně. Důležité je, jak se na plese uvedete. Takže na vaší pozvánce sledujte, jaký dress code ples vyžaduje. Můžete se setkat s White-tie či Black-tie. Některé plesy mají ale dress code úplně jiný.
  2. Na plesy se vydáváme nejenom za tancem, ale i seznámením se zajímavými lidmi. Jenže i seznamování má svoje pravidla. Když se někomu představujete, má přednost vždy žena. Dále je na tom lépe starší člověk před mladším či s vyšším společenským postavením.
  3. Muži by se měli chovat jako gentlemani a nezapomenout na správnou etiketu. Pomoci ženě s kabátem či podržení dveří je samozřejmostí. Do restaurace ale platí, že muž vchází jako první.
  4. Muž by měl vždy ženu vést po své pravici. I taková etika platí na plesech. Pokud si myslíte, že na tom nezáleží nebo si toho nikdo nevšimne, jste na omylu. Zkuste to a o pořádné faux pas máte postaráno.
  5. Na mnoha plesech jsou servírované večeře a základy stolování jsou samozřejmostí. Vždy platí pravidlo, že první začne jíst nejváženější osoba u stolu. Takže pokud to nejste zrovna vy, přinesou vám talíř s jídlem a vy máte hlad, zkuste se ovládnout a nevrhněte se na jídlo jako první.
  6. Spousta lidí se vydává na ples především kvůli tanci. Nezapomeňte ale, že první tanec patří vaší partnerce. Až potom se můžete rozhlédnout kolem sebe u stolu a vyzvat k tanci jinou ženu. Dávejte si ale pozor, aby se to vaší partnerce líbilo a nestřihla vám před všemi žárlivou scénu.
  7. Na plese by vám to mělo slušet, ale to neznamená, že přijdete zmalovaná jako barbína. Dávejte si pozor, jaký zvolíte make-up, jakou rtěnkou si namalujete rty, abyste zase nepůsobila spíše jako v nějakém kabaretu. Dbejte na detaily, buďte výrazná, ale zároveň decentní.
  8. U stolu byste měli sedět na střídačku. To znamená muž, žena, muž, žena. Pokud jste se na tuto společenskou událost vydali v párech, nemyslete si, že si sednete vedle kamaráda a svoje drahé polovičky necháte napospas.
  9. Partner, se kterým se vydáte na ples, vás také musí doprovodit domů. Takže pokud se bude dobře bavit a vy už třeba budete unavená, měli byste se domluvit a udělat nějaký kompromis. Nepřipadá v úvahu, aby žena odjela domů sama taxíkem a muž se ještě bavil na plese.

Ples v Brně10. A poslední rada na závěr. Pokud nevíte, na jaký ples máte vyrazit, nenechte si ujít 56. Ples Hotelu International Brno, který má dress code v duchu atraktivních benátských slavností, takže to bude pro vás určitě výzva, kterou si pořádně užijete.

Celým večerem plným zážitků, který startuje už 24.2.2018, vás bude provázet hvězda show Tvoje tvář má známý hlas Tomáš Matonoha.

Těšit se můžete i na zpěvačkou Ewu Farnou, Leonu Machálkovou nebo kapelu Eddie Stoilow. Více informací na ples.hotelinternational.cz.

(red)

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch