V Mikulově vyroste Boutique Wine Hotel

Společnost Volarik Capital, do jehož portfolia patří hotel Volarik a apartmány Volarik v Mikulově, představuje svůj nový projekt – Boutique Wine Hotel. Ten vznikne také v Mikulově a zařadí se do systému design hotelů po celém světě.

Společnost Volarik Capital plánuje výstavbu dalšího hotelu. Boutique Wine Hotel vyroste v Mikulově na jihu Moravy a má ambice se zařadit do systému designhotels.com. V současné době do něj patří pouze jeden hotel v Česku.

Předseda správní rady Volarik Capital Mike Volařík již absolvoval jednání s designhotels.com v Berlíně a plánuje setkání v Mikulově. „Probírali jsme parametry spolupráce a zjistili jsme, že máme stejnou vášeň pro design, eko, a to byl jeden z důvodů, proč dále máme zájem tuto spolupráci rozvíjet,“ řekl Mike Volařík.

Eko

Hotel, který navrhoval architekt Bukolsky, poskytne ubytování ve 34 pokojích, v klidné lokalitě Mikulova, v okolí vinic, lomu, přímo pod Svatým Kopečkem a nabídne tak spojení designu s přírodou. Všechny pokoje budou mít vlastní prostornou terasu a téměř všechny mají panoramatické výhledy na Mikulov a okolí.

„Hotel bude eko, a to spočívá v tom, že budou maximálně využity přírodní materiály. Střecha bude pokryta zelení, budeme dbát na úspory vody a využívání šedé vody. Je pro nás důležité nejen třídit odpad, ale i jej dále využívat. Naším cílem je minimalizovat i využití plastů a rozhodně nebudeme využívat jednorázové plasty, například slámky či talíře. Hosté se také můžou těšit na naturální kosmetiku,“ řekl předseda správní rady Volarik Capital Mike Volařík.

Vyroste do roku 2020

Cílem společnosti je uvést hotel do zkušebního provozu na konci roku 2020. „Hotel je především zaměřen pro klienty, kteří mají rádi komornější prostředí, klidnou atmosféru, individuální přístup. A také ocení úžasné výhledy, výborná vína, prostředí mezi vinohrady, sklepní wellness či zážitkovou gastronomii,“ vysvětluje Mike Volařík.

Adults Only

Boutique Wine Hotel bude zaměřen především pro Adults Only. „Nechceme se vysloveně vymezovat, ale máme již vybudovaný City Hotel Volarik v centru Mikulova, kde momentálně dokončujeme Sky Wellness. Kromě toho souběžně připravujeme další projekt, zaměřený na rodiny s dětmi. Na našich projektech se samozřejmě mohou podílet i soukromí investoři, kterým naše záměry rádi osobně vysvětlíme,“ dodal předseda správní rady Volarik Capital Mike Volařík.

O společnosti Volarik Capital

Společnost Volarik Capital vznikla v roce 2016, a zastřešila tak již fungující aktivity hotel Volarik, apartmány Volarik, Bottling Printing, Volarik Wine Investment, Real Estate a další. Společnost, jejíž aktiva se pohybují v řádech stovek milionů korun, se chystá oslovovat nové investory, kteří by se mohli podílet na projektech jak v Česku, tak v zahraničí. Společnost Volarik Capital do všech svých projektů investovala z vlastních zdrojů či finančních prostředků bank, pro financování dalších projektů plánuje i vydávání dluhopisů. Orientuje se především na oblasti hoteliérství, vína, automatizace výroby, identifikaci produktů, investice do developmentu a nemovitostí. Ve svých investicích se nebrání ani novým směrům.

 

Vizualizace: Volarik Capital

Jdi na vrch