Polygon Brno

Kurz pro odpočet trestných bodů

Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči.

Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je totiž nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů z registru řidičů. Úvodní termíny „pro vyžehlení hříchu“ si zájemci už mohou rezervovat.

Jak to funguje?

Polygon BrnoNa Jižní Moravě a v jejím okolí podobný kurz dosud chyběl. „Hlavní benefit úspěšně absolvovaného školení je následný odpočet tří trestných bodů z registru řidičů.

Zejména pro ty, kteří se řízením živí a nemohou si dovolit riskovat, že kvůli vybodování přijdou na dobu jednoho roku o řidičský průkaz,“ vysvětlila jednatelka společnosti Autopolygon Ivana Ulmanová.

Vybodování

Takzvané vybodování nastává po získání 12 trestných bodů za dopravní přestupky. Ke znovunabytí řidičského oprávnění je přitom nutné absolvovat přezkoušení. Účast na kurzu pro odpočet trestných bodů tak řidičům nabízí příležitost, jak odebrání řidičského průkazu předejít.

Školení není pro všechny

Polygon BrnoAby mohl zájemce kurz absolvovat a zažádat si o odpočet bodů, musí splnit tři hlavní podmínky. „V první řadě nesmí mít na kontě více než 10 trestných bodů. Zároveň žádné trestné body nemohou být za vážné dopravní přestupky, které jsou ze zákony ohodnoceny více než 5 trestnými body.

Mezi taková porušení pravidel silničního provozu patří např. nedovolené předjíždění nebo jízda pod vlivem alkoholu,“ vyjmenoval obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas.

Třetí podmínka je doba uplynulá od posledního školení tohoto typu. Kurz pro odpočet trestných bodů může řidič absolvovat maximálně jednou do roka.

Krizové situace v praxi

Školení se děje na tréninkové ploše nově otevřeného centra bezpečné jízdy Polygon Brno, které je v areálu Masarykova závodního okruhu (Automotodromu). Kurz pro odpočet trestných bodů trvá přibližně sedm hodin, z toho 3,5 hodiny se účastníci věnují pod dohledem instruktorů praktickému tréninku ve vlastním voze.

Na co se připravit

„Praktická část je velmi podstatná přidaná hodnota školení. Řidiči si úspěšným absolvováním kurzu mohou odmazat trestné body a v praxi vyzkoušejí situace, které by je v běžném provozu mohou překvapit,“ dodala Ulmanová.

Součástí kurzu je krizové brzdění na různých druzích povrchu, včetně mokré vozovky. Zbytek ze sedmihodinového kurzu je věnován teoretické výuce v učebně a závěrečnému vyhodnocení.

Kde si kurz domluvit

Kurz pro odpočet trestných bodů si zájemci mohou domluvit na webu Polygonu Brno. V nabídce čtyři úvodní termíny na začátek března.

Jdi na vrch