Strážnice 2018

Folklorní festival Strážnice 2018 začíná již 21.června

73. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2018 a 36. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2018, se koná ve dnech od čtvrtka 21. do neděle  24. června 2018 ve Strážnici.

Park, skanzen, zámek a město se opět zaplní nedočkavými návštěvníky,, aby se potěšili prostou krásou tradic lidové kultury.

Festival StrážniceLetošní ročník festivalu si připomíná 100. výročí vzniku Československé republiky. S hrdostí se hlásí k tomu, že v roce 1946 po skončení strašlivé války vznikl náš festival pod názvem ‚Československo v tanci a zpěvu‘. Festival i letos dá příležitost slovenským kolektivům v mnoha pořadech.

Výročí vzniku  republiky si připomenenou dvěma velkými programy.

Pořad Síla tradice se odvíjí od společenských klíčových momentů československé republiky, se kterými rezonovalo formování a vývoj folklorního hnutí. Autorky Martina Pavlicová a Lucie Uhlíková připravují pořad, ve kterém účinkující dokreslí historické a společenské souvislosti folklorního hnutí 20. století.

Galavečer hudby a tance bude jedinečný program, ve kterém se představí dvě profesionální umělecká tělesa, která jsou v současné době ve svých státech považována za špičky umělecké lidové tvorby. Můžete se těšit na Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z České republiky a Slovenský ľudový umelecký kolektív SĽUK  ze Slovenské republiky. I když  tělesa dnes územně dělí státní hranice, vychutnávají si jejich společné propojení v jeden kulturní československý celek.

Festivalová programová nabídka bude opět široká a pestrá.

Mezi tradiční stálice festivalu jistě patří pořady v areálu skanzenu: setkání se zpěvem a vínem, přehlídka tradičních řemesel, folklorní klub a škola a tvůrčí dílny a hry v areálu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy.

Podrobný program MFF Strážnice najde zájemce už teď na našich internetových stránkách http://festivalstraznice.cz/ Na tomto místě je k vidění bohatou fotogalerii z uplynulých ročníků také výběr z festivalových plakátů.

Jdi na vrch