sedačka Britax Romer

Autosedačky Britax Römer opět zářily v prestižním testování německé automobilové asociace ADAC

Sedačka SWINGFIX i-SIZE značky BRITAX RÖMER se v květnu stala absolutním vítězem prestižního testování, které pravidelně pořádá největší automobilová asociace v Evropě ADAC ve spolupráci s německou spotřebitelskou organizací Stiftung Warentest.

Ocenění získala především za design a bezpečnost.  Hodnoceno bylo 23 dětských autosedaček.

autosedačkyTaké další autosedačky této značky byly úspěšné. DUALFIX i- SIZE se umístila hned za SWINGFIX i-SIZE, BABY- SAFE2 i-SIZE a TRIFIX2 i-SIZE získaly první místa ve svých kategoriích.

Při letošním jarním testování bylo hodnoceno 23 dětských autosedaček od 14 různých značek.

Jednoduché používání

Autosedačka SWINGFIX i-SIZE má prvenství v kategorii sedaček do 105 centimetrů splňující novou bezpečnostní normu i-SIZE. Porotu si získala kombinací jednoduchého používání, pohodlím pro dítě a maximální bezpečností.

„Při instalaci tohoto modelu je téměř nemožné udělat chybu, je velmi intuitivní, to se porotcům líbilo.

Bezpečná konstrukce

Již tradičně sedačky Britax Römer získaly body také za bezpečnou konstrukci, která je vyvíjená, konstruována, testovaná a následně i vyrobena přímo v německém sídle firmy,“ uvedl jednatel společnosti Baby Direkt, která je výhradním distributorem značky pro Českou republiku, Lukáš Fiala. Kromě vítězství v testech ADAC splňuje tato autosedačka také požadavky švédského plus testu.

Otáčení o 360 stupňů

autosedačkaMezi autosedačkami, které lze otáčet o 360 stupňů, byla nejlépe ze všech ohodnocená Britax Römer DUALFIX i-SIZE. Model tak ve skupině porazil autosedačky Maxi-Cosi Axissfix Air a Cybex Sirona S i-Size. „U této autosedačky je kromě bezpečnosti kladen důraz také na to, aby přirozeně splynula s interiérem vozu a příjemně se do něj opticky začlenila,“ prohlásil Fiala.

Bezpečnost při nárazu

Jako další přednosti porotci u autosedačky vyzdvihli její bezpečnost při čelním i bočním nárazu, stabilitu, lehkou instalaci ve vozidle, dále manuál, který je lehký k pochopení a možnost zvětšení prostoru pro nohy dítěte (v případě jízdy v protisměru). Autosedačka podle nich obsahuje velmi málo chemikálií a její potah se dá lehce odejmout a vyčistit.

Snadné usazení dítěte

Mezi další výhody také bezesporu patří snadné usazení dítěte do sedačky, snadné vyjmutí dítěte ze sedačky a šest naklápěcích ergonomických pozic pro maximální pohodlí dítěte. TRIFIX 2 I-SIZE, která získala nejlepší hodnocení v kategorii od 15 měsíců do 4 let, nabízí nejbezpečnější způsob poutání sedačky i dítěte, prvotřídní boční ochranu a pohodlí pro spánek. BABY-SAFE2 i-SIZE pak získala za bezpečnost známku 1.5,   čímž také získala první místo ve své kategorii.

Stiftung Warentest

Stiftung Warentest patří mezi nejvíce etablované spotřebitelské organizace v Německu. Společně s automobilovou asociací ADAC pořádá testy nejnovějších dětských autosedaček dvakrát ročně. Porotci se při testu sedaček dívají na to, jak sedačka obstojí při nárazu, dále jak dobře se ovládá, a nakonec na její ergonomii.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch