autobus

Autobusová linka z Bystřice nad Pernštejnem do Brna bude obnovena

Poté, co dopravce zrušil soukromou autobusovou linku z Bystřice nad Pernštejnem (v kraji Vysočina) do jihomoravského Brna, se obyvatelé obcí po trase autobusu obtížněji dostávali do práce nebo do školy.

Někteří tak museli dát přednost před hromadnou dopravou autu. Proto Jihomoravský kraj vyslechl starosty a jednal s Krajem Vysočina o řešení situace.

Z Bystřice do Tišnova

Díky tomu začne jezdit nová linka, která dopraví cestující od Bystřice do Tišnova, kde pohodlně přesednou na vlak a budou případně pokračovat až do Brna. „Chtěli jsme, aby lidé z Bystřice, Nedvědice, Černvíru, Doubravníku a dalších obcí měli nadále komfortní spojení na Brno. Páteří jihomoravského dopravního systému je vlak.

Neměla by se vzájemně dublovat autobusová a železniční doprava. Nechceme přivádět do Brna další autobusy, které by zde zahušťovaly dopravu na silnicích,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Roman Hanák.

Hodinové intervaly

Podle něj bude autobus v ranní špičce jezdit z Bystřice nad Pernštejnem v hodinových intervalech. Vozit lidi zpět domů bude odpoledne z Tišnova také vždy po hodině. „Pokud vše dobře půjde, mohli bychom linku spustit již od změnového termínu jízdních řádů v červnu,“ dodal náměstek.

Financovat ji bude Jihomoravský kraj a kraj Vysočina

O financování linky se podělí Jihomoravský kraj s Vysočinou. Každý region zaplatí provoz autobusů na svém území. „Podíl Jihomoravského kraje přesahuje dva miliony korun ročně. Cestující budou moci v autobusu využít i tarif IDS JMK,“ uzavřel Hanák.

Jdi na vrch