La Chinata

Španělský specialista na olivové oleje je v Česku už rok

Ochutnat můžete olivové pivo, čokoládu s olivami nebo vyzkoušet zázračný olej

La ChinataKousek Španělska si mohou už rok vychutnávat a zažít i obyvatelé České republiky. Španělská značka La Chinata, která se specializuje na kosmetiku a pochutiny z olivového oleje totiž slaví první výročí vstupu na český trh.

Od té doby nabízí českým zákazníkům rozmanité výrobky od sprchových gelů, krémů pro citlivou pokožku, až po dochucovadla do salátů, to vše na bázi extra panenského olivového oleje.

La Chinata slaví

La Chinata slaví rok na českém trhu, a tak se rozhodla to náležitě oslavit. Lidé zažili tradiční Španělsko přímo v samém srdci Brna. Ochutnávali se španělské produkty, každý si mohl na vlastní kůži vyzkoušet španělskou kosmetiku a pro všechny byla připravená 20 % sleva, kterou platí až do neděle 24.6.

Na uvítanou si každý pochutnal na koláči a Proseccu a poslechl si i typickou španělskou hudbu.

Olivový olej ze Španělska

Všechny výrobky La Chinata obsahují extra panenský olivový olej přímo ze Španělska. Mimo to můžete u některých najít i další zajímavé ingredience a směsi, například lanýže, třešně, fíky a med.

La Chinata také nabízí netradiční spojení chutí, tak si třeba milovníci jídla mohou dopřát čokoládu s černými olivami, popcorn s růžovým pepřem, džem ze zelených oliv nebo pivo ochucené olivami.

Kosmetika La Chinata

La ChinataKromě gurmánských zážitků svým zákazníkům nabízí La Chinata i kosmetiku, která také obsahuje olivový olej. V nabídce můžeme najít například čisticí pěnu, hydratační krémy, krémy na citlivou pleť, sprchové gely, pleťové masky a koupelové soli.

Některé produkty kromě olivového oleje obsahují také třešně, med a šalvěj. La Chinata myslí i na děti, pro které vyrábí dětské hydratační mléko a šampón.

Začalo to v roce 1932

Historie La Chinata začíná v roce 1932, kdy její předkové začali lisovat olivy pocházející z okresu Sierra de Gata. Olej se tehdy získával ve velmi jednoduchých mlýnech.

Olivy se vkládaly do kamenných mlýnů na olej, kde se drtily, a tím se získala pasta. Ta se následně lisovala, aby se vytlačil olej.

Dnes používá La Chinata nejmodernější systémy mletí a lisování, které dokážou vylisovat z oliv mnohem větší množství oleje.

Olivové oleje La Chinata po celém světě

V současnosti La Chinata pracuje ve 21 zemích, většinou evropských, ale také v některých amerických a asijských. Podnik nyní stáčí asi 6 milionů litrů oleje. Objem stáčeného extra panenského olivového oleje ho řadí mezi 10 nejvýznamnějších španělských podniků v tomto segmentu trhu.

Kromě e-shopu mohou také zákazníci navštívit kamenné obchody v Brně na Masarykově ulici a v Ostravě v nákupním centru Forum Nová Karolina.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch