Pitím kávy pomohou brňané nemocným dětem
Zaměstnanci Atlas Copco Services díky pití kávy podpořili domácí péči pro nevyléčitelně nemocné. Podobně podporují charitu i další brněnské společnosti.
Pomohlo 17 tisíc šálků kávy
Přes sedmnáct tisíc šálků kávy vypili v loňském roce zaměstnanci společnosti Edwards Services v Brně, která na konci února změnila obchodní název na Atlas Copco Services. Nejen že je to v práci probralo, ale pomohli tím i dobré věci. Peníze vybrané za kávu totiž společnost věnuje na dobročinnost.
200 tisíc korun
Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek tak věnovala téměř 200 000 korun. „Pořídil se za ně speciální invalidní vozík pro hocha, který je po náročné onkologické léčbě a následné amputaci nohy připoután na vozík, podpořili jsme také domácí péči pro nevyléčitelně nemocné, peníze mohou jít i na koupi přístroje na monitorování životních funkcí pro onkologickou jednotku intenzivní péče,“ popsal jednatel společnosti Atlas Copco Services s.r.o. Pavel Šustek.
Za jednu kávu přispějí 10 korun
Zaměstnanci za jednu kávu, kterou kupují v sídle firmy ve Spielberk Office Centre, přispívají deset korun. Peníze na charitu vybírá společnost od roku 2015. Vzhledem k tomu, že množství vybraných peněz stoupá, představitelé Atlas Copco Services se rozhodli, že pomohou více charitativním spolkům. „Letos tedy nepodpoříme jen jednu charitativní společnost, ale přidáme k ní další, která získá část peněz vybraných za kávu,“ dodal Šustek.
Pomáhá i brněnský Hotel International
Podobně pomáhají i další společnosti. Nadační fond dětské onkologie Krtek podpořil například i brněnský Hotel International. „Fondu jsme o víkendu předali stotisíc korun na plese s názvem Festa Veneziana a 45 tisíc korun z dražby obrazu Jadrana Šetlíka,“ uvedl marketingový ředitel hotelu Michal Řičánek.
Sponzoři pomáhají i Hospici sv. Alžběty v Brně
Peníze od sponzorů pomáhají například Hospici sv. Alžběty v Brně. „Nejvýznamnějším zdrojem jsou pro nás dotace od státu. Mimo to jsme ale odkázáni k psaní grantových žádostí nadací, či nadačních fondů a na vlídné podporovatele – individuální i firemní. Zájem ze stran firem vzrostl asi v roce 2015, kdy spolupráce spočívala hlavně ve firemním dobrovolnictví,“ vysvětlila fundraiserka hospice Šárka Marčíková. Dary od firem podle ní v celkových příjmech tvoří asi 3 procenta. Nejvyšší loňský dar byl půl milionu korun.
Developerská firma pomohla pronájmem
Své služby na charitativní účely nabízí například brněnská developerská firma Endeka, která se rozhodla na rok pronajmout jeden ze svých nových bytů nájemníkovi, který přišel o práci, za pouhou jednu korunu. „Nájemníka vybrali naši fanoušci v hlasování na Facebooku,“ uvedl Ladislav Števanka, jednatel firmy.