klokan

Skippy je v Brně. Malý klokan ve velké expozici v ZOO Brno

Už tradičně se na jaře rodí v brněnské zoo řada mláďat. Některé druhy přivedly na svět své potomky na Mniší hoře vůbec poprvé.

„Velkou radost nám dělá mládě klokan bažinného. Dříve jsme chovali klokany Bennettovy v horní části zoo, kde dnes stojí expozice lvů konžských, a až letos se podařilo úspěšně odchovat potomka i klokanům v nové průchozí expozici naproti pandám.

Ve skutečnosti se mládě narodilo už loni v září, ale teprve na začátku dubna začalo být pozorovatelné, jak se v matčině vaku pohybuje. Malí klokani se totiž rodí opravdu malincí a svůj vývoj dokončují právě v bezpečí vaku.

Teď už mládě často vykukuje ven a podniklo i několik výprav po expozici,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Chovejte se tiše a mládě klokana uvidíte

Mládě zkoumající venkovní svět mohou zahlédnout i návštěvníci procházející expozicí, je ale potřeba pozorně se dívat a chovat se tiše. Při první známce nebezpečí totiž mizí v matčině vaku. Chtěli bychom proto poprosit všechny návštěvníky o ohleduplnost v průchozí expozici, aby měla matka i mládě klid a nebyli zbytečně vystaveni stresu.

Pohlaví malého klokana budeme znát v následujících týdnech, až po první veterinární prohlídce.

Skupinu klokanů bažinných (Wallabia bicolor) chováme v brněnské zoo od dubna 2017, kdy z Belgie dorazila samice Mimosa. Právě ta se stala poprvé matkou. Hrdým otcem je pak samec Meroo, který do Brna přišel o měsíc později z Prahy. Oba pak letos v květnu doplnila ještě samice Pamboolah z nizozemského Rotterdamu.

Jako Skippy. Žijí v Austrálii.

Klokani bažinní žijí ve východní a jihovýchodní Austrálii. Aktivní jsou zejména v noci, živí se především listy, trávou, bylinami a větvičky keřů. Mají tmavohnědou srst, tmavší končetiny a ocas, světlejší žlutavé břicho a často také žlutý proužek na tvářích.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: