pozvánka na výstavu

V centru Brna bude virtuální zoo

Zoo Brno opět získala do pronájmu prostory v Radnické 6 v centru jihomoravské metropole. V budoucnu tam plánuje otevřít virtuální zoo, do té doby zaplní místnosti fotografické výstavy, jejichž hlavním tématem budou pochopitelně zvířata a příroda.

„Na Radnickou se vracíme po téměř sedmi letech s projektem virtuální zoo. Chceme hlavně mladým lidem zprostředkovat blízký a téměř hmatatelný kontakt se lvy, žirafami nebo ledními medvědy v jejich přirozením prostředí, který by vedl k poznávání zajímavých druhů a podnítil jejich zájem o biodiverzitu a ochranu ohrožených zvířat,“ vysvětlil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Vitruální reality a ZOO Brno

K přenesení přírody v její nejčistší podobě do centra Brna bychom využili virtuální realitu. „Lidé by se tak dostali například přímo do hlubin moře, mohli by letět s tažnými ptáky nebo se podívali do africké divočiny, kde by pozorovali způsob života tamní fauny a vnímali problémy, kterým musí čelit. Podobně by se mohli dostat do dalších částí světa, aby jejich pohled na rozmanitost a různorodost byl co nejkomplexnější,“ řekl Hovorka.

Prozatím zde budou výstavy fotografií

Ke zrealizování tohoto projektu budou potřeba úpravy prostor i dostatek času. Zatím jsme provedli nejnutnější úpravy a počítáme i se spoluprací s TIC BRNO.

„Nádvoří Staré radnice se stává čím dál oblíbenějším prostorem pro relaxaci a odpočinek v samém srdci Brna. K pohodové atmosféře přispívá také příjemná kavárna s venkovním posezením. Těšíme se na spolupráci se Zoo Brno, která dá místu další rozměr,“ doplnila ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Vzhledem k náročnosti projektu virtuální zoo se mezitím budeme ve staronových prostorách soustředit zejména na fotografické výstavy. Ta první se jmenuje Svět zvířat v objektivu Aleksandra Avalova a startuje hned v pátek 27. dubna v 11 hodin. Vstup na ní je zdarma.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: