Traktor Zetor

Ve Vietnamu budou jezdit Zetory

Český výrobce traktorů Zetor pokračuje v expanzi na nové trhy, kterou zahájil v r. 2016. Jedním z prvních úspěchů letošního roku je navázání spolupráce s vietnamským partnerem, společností Goldmax.

Do Vietnamu budou putovat traktory modelových řad Major, Proxima, Forterra a Crystal. Místním zemědělcům je představili „zetoráci“ na březnové výstavě Ildex v Ho Chi Minově městě.

Rýže, káva, bavlna a…. ZETOR

Zemědělství patří ve Vietnamu k silným odvětvím, stát jihovýchodní Asie se orientuje zejména na pěstování rýže, kávy, bavlny, kaučuku, cukrové třtiny apod. Téměř 60 % obyvatelstva působí v zemědělství, lesnictví, nebo se věnuje rybolovu. Ročně se v zemi prodá téměř 3000 traktorů, zejména pak s výkonem od 80 do 100 koní. Na velkých komerčních farmách však nacházejí uplatnění i silnější stroje s výkony nad 100 koní.

První Zetory byly dodány v dubnu

Traktor Zetor„Výhoda ucelené produktové nabídky a fakt, že Zetor má ve Vietnamu historicky dobrou pověst, nám otevřely dveře při vyjednávání o spolupráci. První stroje byly do oblasti dodány v dubnu. V březnu jsme se zúčastnili s partnerem veletrhu Ildex konaného v Ho Chi Minově městě a představili naše stroje široké veřejnosti,“ řekl o spolupráci Robert Harman, ředitel Zetor India.

Zetor bude nově dodávat  do Vietnamu několik desítek strojů ročně a je zde potenciál na postupné rozšiřování spolupráce. Vietnamský partner Goldmax chce zajišťovat, společně s prodejem nových traktorů, také dodávku náhradních dílů a věnovat se servisním záležitostem.

Zetory jezdí hlavně v rýžovištích

„Dlouhodobý cíl společnosti je posilovat pozice zejména na trzích západní Evropy a Severní Ameriky. Věnujeme však pozornost i dalším oblastem, zejména pak Jižní Americe, Východní Africe, Blízkému Východu, Jihovýchodní Asii a oblasti Austrálie a Nového Zélandu,“ upřesnil oblast zájmu společnosti Zetor Tractors Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku této akciové společnosti.

Zetor v minulosti dodával do Vietnamu traktory zejména v letech 1960 až 1980. Za 20 let spolupráce bylo do oblasti dovezeno až 2000 strojů, které se uplatnily zejména na rýžovištích. Zetos usiluje navázat na úspěšný historický odkaz a posílit dnešní pozice v oblasti jihovýchodní Asie.

Zetor rozšiřuje své působení na zahraničních trzích

Společnost Goldman se věnuje prodeji zemědělské techniky, rotačních strojů a servisu a dodávkám náhradních dílů na uvedené produkty.

Vstupem do Vietnamu rozšiřuje značka Zetos své působení na zahraničních trzích. Je proexportně zaměřená a až 90 % produktů míří na zahraniční trhy. Mezi země, kde má Zetor dlouhodobě silné pozice, patří Česko, Slovensko, Polsko, Litva, USA, Velká Británie, Německo a od loňského roku vzrůstá význam Ruska, kam jsou dodávány sady traktorů Forterra.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch