V Jihomoravském kraji se navyšuje kapacita antigenního testování

Poptávka po rychlých antigenních testech na COVID – 19 je i na jihu Moravy stále velká. Jihomoravský kraj proto zvyšuje kapacitu, aby bylo rychlé testování hrazené ze zdravotního pojištění dostupné co nejvíce lidem.

„Díky spolupráci s armádou posilujeme odběrné místo v Nemocnici Břeclav, kde bude možné ode dneška udělat o sto testů navíc. Otevíráme také nové odběrové místo v Bučovicích a po Novém roce by mělo vzniknout další v Hustopečích. Chtěli jsme posílit právě tyto lokality, protože pro ně zatím bylo testování v jiných centrech hůře dostupné,“ vysvětluje hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Testování v budově bývalé obchodní akademie v Bučovicích zajišťuje Nemocnice Tišnov. Odkaz na rezervaci termínu najdou zájemci o testování zde Rezervace odběrů (nemtisnov.cz) .

„Jsem rád, že se nám podařilo spolu s Jihomoravským krajem nabídnout možnost našim občanům možnost testování, aby nemuseli dojíždět do vzdálenějších míst a měli tak komfortnější přístup k této službě,“ říká starosta Bučovic Jiří Horák.

Provoz testování v Hustopečích bude s největší pravděpodobností zahájen 4. ledna a podílet by se na něm měla opět Nemocnice Tišnov ve spolupráci s hasiči.

„Už jsem byl na testech několikrát. Zažil jsem i příjemnější věci, ale není to nic hrozného. Mám ale aspoň větší jistotu, že nikoho nenakazím. Nejdůležitější je, že se daří najít ty, kteří nemají příznaky a virus přesto můžou roznášet. Před Vánoci to bylo zhruba tisíc lidí denně v celé zemi,“ uzavírá hejtman Grolich.

Foto: Pixabay

Jdi na vrch