Startuje „Náš evropský projekt“. Vítěz získá až 75 tisíc korun

Oblíbené obecní projekty je opět možné přihlásit do soutěže „Náš evropský projekt“. Pořádá ji Zastoupení Evropské komise v ČR a je určena pro všechny obce, města a městské části v České republice, které na svém území pro své občany zrealizovaly originální a prospěšný projekt podpořený EU. 

Cílem soutěže je poukázat na významný přínos projektů financovaných z evropských fondů a dotací pro české obce a města

Ty mohou od 13. března až do 5. dubna přihlásit svůj obecní projekt, který byl realizován na jejich katastrálním území a byl spolufinancován právě z fondů EU.

„Často narážíme na to, že lidé berou Evropskou unii jako něco vzdáleného a neuchopitelného. Přitom jim kolikrát doslova před nosem stojí nějaký užitečný projekt – ať už čistička odpadních vod, nově vybavená nemocnice nebo třeba opravený kostel – který by tam bez podpory z evropských fondů nebyl. Cílem této soutěže je na to lidi zkrátka upozornit,“ řekla Magdalena Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR. O vítězi rozhodně veřejnost od 10. dubna do 2. května na Facebooku Evropské komise ČR.

Tři nejlepší projekty obdrží finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti

Vítězný projekt získá 75 000 korun, na druhé místo čeká příspěvek v hodnotě 50 000 korun a třetí v pořadí získá 25 000 korun. Vyhlášena bude také zvláštní cena za absolutně nejvyšší počet hlasů na Facebooku.

Cesta do Bruselu

Vítězové si užijí také cestu do Bruselu s all-inclusive. Na programu bude i návštěva evropských institucí, či možnost nahlédnout do zákulisí fungování Evropské Unie.

Výsledky soutěže budou oznámeny na začátku května a zveřejněny na Facebooku a webových stránkách Zastoupení Evropské komise v ČR.

Obce mohou své projekty přihlašovat pomocí registračního formuláře od 13. března. bit.ly/Nas_evropsky_projekt

Veřejnost pak může od 10. dubna do 2. května hlasovat na Facebooku zde.

Více informací o tom, jak evropské dotace pomáhají ve vašem okolí, najdete na webovém portálu dotaceEU.cz.

Jdi na vrch