Kasia Pieluszka

Exclusive Behind the Scenes: Capturing the Wild Essence of Kasia Pieluszka in Bali

V tomto exkluzivním videu ze zákulisí vás vezmu na cestu strhujícím focením polarizující dívky jménem, Kasia Pieluszka, na Bali.

Jako celosvětová producentka, blogerka a fotografka jsem měla to potěšení poznat Kasiu během mého pobytu na ostrově Bali.

Řeknu vám něco o Kasii – je to polská skandalistka a autorka proslulé knihy „Tinder Bali“. Vzhledem k tomu, že její matka je známá politička zastupující konzervativní stranu v Polsku, není žádným překvapením, že Kasiina kniha vyvolala v její rodné zemi značný rozruch.

Kasia Pieluszka Naše dobrodružství začalo vzrušující jízdou na skútru na nádhernou pláž s černým pískem. Po krátkém rozhovoru jsme se ponořili do zachycení skutečné podstaty Kasie uprostřed jejího přirozeného prostředí.

Bylo štěstím najít zářivě zelené auto zaparkované ve stínu nejvelkolepější palmy na pláži – výsledkem byl opravdu nádherný záběr!

Náš průzkum pokračoval podél úchvatných útesů a přilehlých oblastí. A samozřejmě jsme nemohli odolat a nepřijali jsme divokého ducha Bali a zachytili jsme pár záběrů nahoře bez na pláži. Nezkrotná krása balijské přírody skvěle doplňovala Kasiinu temperamentní duši.

Není divu, že polská média okamžitě nabrala tyto neuvěřitelné momenty, jakmile přistály na Kasiině Instagramu. Musím se přiznat, že toto focení pro mě bylo nejen radostným zážitkem, ale také mě hluboce fascinoval jedinečný pohled na svět Kasii.

Jako člověk, který se často setkává s východoevropskými dívkami po celém světě, jsem se díky setkání s Kasiou cítil opravdu jako doma.

Kasia PieluszkaPokud byste chtěli vidět více z tohoto neuvěřitelného dne a nahlédnout do Kasiina světa, nezapomeňte se podívat na můj kanál na YouTube: Christine Nobles.

Připojte se ke mně, když se ponoříme do divoké esence Kasii Pieluszky v ráji Bali. Nezapomeňte dát like, komentář a odběr pro další vzrušující obsah!

Anglický originál

In this exclusive behind-the-scenes video, I will take you on a journey through the captivating photo shoot of the polarising Kasia Pieluszka in Bali. As a worldwide Producer, Blogger, and Photographer, I had the pleasure of meeting Kasia during my time on the island. My artist’s name is Christine Nobles, and I am from Brno, Czech Republic. I left for Australia and pursued my dream of living in the tropics. Now, I have a business and travel all over the world doing what I love.

Kasia Pieluszka in Bali

Let me tell you a bit about Kasia – she is a Polish Scandalist and the author of the renowned book „Tinder Bali.“ With her mother being a well-known politician representing the conservative Party in Poland, it’s no surprise that Kasia’s book stirred up quite a buzz in her home country.

 

Our adventure began with a thrilling scooter ride to an exquisite black sand beach. After a brief interview, we dived into capturing the true essence of Kasia amidst her natural environment.

It was a stroke of luck to find a vibrant green car parked under the shade of the most magnificent palm tree on the beach – resulting in a truly serendipitous shot!

Our exploration continued along the breathtaking cliffs and the surrounding areas.

And of course, we couldn’t resist embracing the wild spirit of Bali by capturing a few topless shots on the beach.

The untamed beauty of Bali’s nature perfectly complemented Kasia’s spirited soul. It’s no wonder that Polish media immediately picked up on these incredible moments as soon as they landed on Kasia’s Instagram. I must confess, this photo shoot was not only a joyous experience for me, but it also left me deeply fascinated by Kasia’s unique worldview.

As someone who often encounters Eastern European girls around the world, meeting Kasia made me feel truly at home.

If you’re curious to see more of this incredible day and get a glimpse into Kasia’s world, make sure to check out my YouTube channel: Christine Nobles.

Join me as we delve into the wild essence of Kasia Pieluszka in the paradise of Bali. Don’t forget to like, comment, and subscribe for more exciting content!

Check out our Exclusive Behind The Scenes Photography Vlog & Interview:

“So I wrote a book about dating life in Bali. I live on the island for 4 years now. My book is basically about freedom. So many people are surprised about my lifestyle. I don’t want to be in a relationship, I don’t want to get married and I don’t want to have kids. It is kind of a common thing here. We are not talking about problems every day. We are more focused on happiness. We are kind of selfish. More focus on our goals and not what people say about us.”


Komplet článek v originále s dalšími fotkami najdete zde


#christinenobles #christine_nobles #Kasia_Pieluszka #chrinokapieau24

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch