Demonstrace v Berlíně

V Berlíně dnes protestovali statisíce lidí proti COVID-19 opatřením

Dnes od půl jedenácté dopoledne se začali scházet tisíce lidí u Braniborské brány a pokračovali směrem k Vítěznému sloupu, který je cca 1.7km vzdálený. Šlo o klidnou demonstraci proti COVID-19 vládním opatřením, kdy kdy to lidé už nevydrželi a vyšli do ulic – zde na silnici B2, aby dali vědět, že si jejich vláda nemůže dělat s lidmi, co se jim zlíbí a omezovat je nesmyslnými opatřeními.

Demonstrace BerlínPřed pár dny se objevila informace, že demonstrace bude zakázána, ale pak zase byla povolena soudem. Jde o to, že některé místní agentury – třeba Reuters – informovaly, o pár tisících – 3.000 – policistech k nasazení a předpokládají jen 20.000 demonstrantů.

Podobnou zprávu vydali na webu ČT24.. (Tady je jako zdroj uveden Reuters, který jinou zprávu o Berlínu a anti Covid-19 demonstracích dnes nevydal,  a tuto zprávu převzali z ČTK) – avšak zpráva byla trochu pozměněná – přečtěte si originál a přeložte si jej. Uvidíte, jak se informace neshodují.

To samé platí pro dpa agenturu, na kterou se Reuters odvolává, původní zpráva v němčině od dpa je zde. Tady ale předpokládali 50.000 demonstrantů.

Lidé měli plakáty s texty: Zastavte Corona lži a Merkelová musí jít! – Z originálu na Reuters. I viz jejich foto v originálním textu.

Avšak v Berlíně se sešlo během dne minimálně nekolik set tisíc lidí jen na B2 – silnice, na kteropu se dostanete, když projdete Braniborskou bránou – a roušky neměl skoro nikdo z demonstrujících. Až na pár vyjímek lidí, kteří to přehnali s provokací vůči policistům, a byli zatčeni, se nic vážného nestalo a demonstrace proběhla bez komplikací. Vše najdete brzy v záznamu dnešního streamovaného videa v TV RUPTLY.

Demonstrace v Německu – Berlín

Demonstrace BerlínDemonstranti po celou dobu až do 17:30 přicházeli další a další, přibližně 1000 lidí za minutu přes Braniborskou bránu.

V živém záznamu TV RUPTLY (Přenos začal ráno kolem 10:30) bylo vše vidět. Živý stream skončil přibližně v 17:45 a dnes večer nebo zítra se očekává celý záznam.

Projděte si jejich videa zde – TV RUPTLY

Demonstrace v Anglii – Trafalgar Square

Také zde se sešlo několik tisíc lidí na jednom z nejznámějších náměstí Trafalgar Square.. Záznam na TV RUPTLY

Demonstrace v ČR?

Očekává se demonstrace proti COVID-19 vládním opatřením v neděli v Praze a dalších městech, v pondělí v Brně. Lidi si prostě už nenechají vymývat mozky neustálým vymýšlením nepravdivých informací.

  • Tato zpráva je osobním popisem streamovaných videí  přímo z Berlína a přehledem zpráv, které vydaly agentury dpa, reuters, Berlin.de, ČT24 na svých webech.
  • Ilja Hynek – 29.8 2020 Jak to vidím já.
  • Foto: výřezy streamTV RUPTY
  • bercov19x2020trafalsq

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch