Unlashed Corporation a Valerie Kippen u Kouřícího králíka

Kouřící králík pro Vás připravil, kromě obvyklé téměř každodenní dávky živé hudby různých žánrů, dvě koncertní pecky, které si zasluhují větší pozornost i proto, že se konají ve dnech, které nejsou pro koncerty obvyklé. Ale aspoň milovníci dobré hudby nebudou muset vybírat mezi spoustou koncertů a mohou jí rovnou i do Jazz clubu U kouřícího králíka na:

1. neděle 21. dubna
Unleashed Cooperation- Three Seas Initiative tour

Unleashed Cooperation – jazzový kvintet z Polska, který se svým uměleckým způsobem snaží prozkoumat různá pojetí hudební výpovědi. Myšlenkami skupiny jsou žánrová otevřenost a svoboda hudebního projevu. Název skupiny odráží fascinaci rozmanitostí mnoha hudebních stylů. Hudba Unleashed Cooperation je výsledkem mnohaletých zkušeností a zkoumání hlubin jazzu, volné improvizace a etnické hudby.

Personál: Mgr: Krzysztof Kuśmierek- saxofony

Patryk Rynkiewicz- trubka

Patryk Matwiejczuk- klavír

Flavio Gullotta- kontrabas

Stanisław Aleksandrowicz- bicí

 

2. pondělí 22. dubna
Valerie KIPPEN/USA/Jazz No Problem

Jazzová zpěvačka Valerie Litchfield Kippen kombinuje dokonalou rytmiku a dlouhé, lyrické linky, které bezchybně ladí. „Dokáže obdařit jedinou slabiku různými barvami.“ San Francisco Bay Times. Vystupovala na všech významných jazzových scénách v oblasti San Francisco Bay Area, včetně Jazz at Pearl’s, Club 36, Rassela’s, Lascaux, Domaine Chandon a Mandarin Oriental.

Byla vůbec první zpěvačkou, která byla pozvána k vystoupení v Maxfield’s Pied Piper v sanfranciském historickém hotelu Palace a byla pozvána k otevření hotelu Ritz-Carlton v Half Moon Bay.

V New Yorku Valerie Kippen vystupovala ve světoznámých sálech, jako jsou Birdland, Town Hall, Tatou (dříve Club 54) a Maxim’s na Madison Avenue.

Valerie Kippen – YouTube

FOTO: FB

Jdi na vrch