Unikátní kariérní software pro středoškoláky zpřístupnili kvůli koronaviru zdarma

Už jen dva týdny zbývají studentům posledních ročníků středních škol na to, aby si podali přihlášky na vysokou školu. Řada z nich přitom podání přihlášky a volbu konkrétního studijního oboru nechává na poslední chvíli. Zjistit, na který studijní obor mají středoškoláci nejlepší osobnostní předpoklady a talent, jim nyní může pomoci jedinečný český software Salmondo. Jeho tvůrci ho v reakci na koronavirovou pandemii mimořádně zpřístupnili až do konce února všem českým středoškolákům zdarma!

Situace s přihláškami na univerzity je letos pro studenty závěrečných ročníků o to obtížnější, že školy jsou téměř rok uzavřené a výuka probíhá distančně. I přes veškerou snahu škol se tak nemohli studenti seznámit s učivem ve stejném rozsahu jako v jiných letech a nemohli tak ani profilovat svoje studijní předpoklady.

Chytrá aplikace rozpozná u studentů talent i trpělivost

Pomoci středoškolákům se nyní rozhodli tvůrci české aplikace Salmondo. Tu v současnosti využívá na komerční bázi již 500 českých škol a doposud pomohla 30 tisícům studentů. Do konce února však bude mimořádně zdarma a přístupná všem českým studentům.

„Salmondo je webová aplikace určená pro žáky a výchovné či kariérové poradce, připravená ve spolupráci s předními českými odborníky. Díky propracovaným psychologickým testům, dotazníkům a dalším nástrojům se žáci dozvědí více o sobě a o tom, jaké studium a profesní cesta by pro ně mohla být ta pravá,“ popisuje hlavní myšlenku aplikace jeden z jejích tvůrců Tibor Kučera.

Studenti středních škol mohou díky aplikaci Salmondo získat důležitou životní nápovědu, na které předměty a obory se při budoucím vzdělávání zaměřit. Jak totiž vyplývá ze statistik, například polovina bakalářských studií je ukončena bez získání titulu. Studenti často obor jen zkusí, nedokončí jej, a později se přihlásí na jiný. A to jen kvůli tomu, že obor neodpovídal jejich očekáváním, nenaplnil jejich představy či proto, že pro něj neměli některou z potřebných kompetencí. I tomu může aplikace Salmondo zabránit.

„To, jak koronavirus za poslední rok zasáhl studenty, nemá v historii našeho školství obdoby. To se samozřejmě výrazně dotklo i kariérového poradenství poskytovaného ať už samotnými školami či externími odborníky. Chceme, aby i letošní maturanti měli možnost získat podporu v jejich rozhodování, a proto jsme se rozhodli naši aplikaci Salmondo do konce února zpřístupnit naprosto všem středoškolákům zdarma. Věříme, že doposud nerozhodnutým studentům může pomoci najít jejich budoucí vysněnou profesi či je ujistit v tom, že jimi zvolená vysoká škola a obor budou pro ně ty pravé,“ dodává Tibor Kučera.

Software Salmondo vznikl teprve na podzim roku 2017, od té doby však již stihl úspěšně projít programem Jihomoravského inovačního centra JIC MASTER či zabodovat v prestižní soutěži. Během března roku 2021 bude představena mobilní verze aplikace v anglickém jazyce se zcela novým designem, která bude určena pro zahraniční uživatele. Pro studenty je nyní zdarma přístupná zde: https://www.salmondo.cz/pro-studenty

Foto: Salmondo

Jdi na vrch