Atlas Copco Service Brno

Firma Atlas Copco Services za rok a půl zdvojnásobila počet zaměstnanců

Ještě v září roku 2016 přicházelo každé ráno do Centra sdílených služeb společnosti Edwards Services v brněnském Spielberk Office Centru asi 150 lidí. Nyní, o rok a půl později, vzrostl počet zaměstnanců firmy na 355.

Společnost plánuje další rozšíření

Zabírají tak celých pět pater moderní výškové budovy. A společnost plánuje další rozšíření i letos. „Nyní je otevřeno přibližně třicet zajímavých pracovních míst pro finanční oddělení i několik pozic pro oddělení zajišťující péči o naše zákazníky,“ říká specialistka pro Employer Branding společnosti Aneta Grünspanová.

Dodala, že v Brně firma zaměstnává 25 různých národností i z takových exotických zemí jako je Mauritius, Mexiko nebo Kuba.

Edwards součástí gigantu Atlas Copco

Centrum sdílených služeb se rozrůstá díky tomu, že se společnost Edwards v roce 2014 stala součástí švédského strojírenského gigantu Atlas Copco. Proto také brněnské centrum služeb nyní změnilo jméno. „Centrum sdílených služeb nabízí finanční služby a zákaznický servis pro více značek našich výrobků. Vzhledem ke strategii společnosti Atlas Copco jsme se rozhodli pro změnu názvu“, vysvětlil jednatel společnosti, která nově nese název Atlas Copco Services s.r.o., Pavel Šustek.

Významné středisko sektoru podnikových služeb

Růst společnosti kopíruje trend celého sektoru sdílených podnikových služeb. „Ten loni v České republice stoupl o devatenáct procent na 89 tisíc zaměstnanců” doplňuje Roman Pavloušek, ředitel finančního centra Atlas Copco Services a člen představenstva profesní asociace ABSL (Association of Business Service Leaders).

Brno se podle něj stává významným střediskem sektoru podnikových služeb. „Děje se tak díky kvalitní infrastruktuře, dostupnosti kvalifikované pracovní síly a geografické blízkosti západní Evropě a to jsou také hlavní důvody proč Atlas Copco v Brně dále expanduje“, vysvětluje Pavloušek.

Široké portfolio

Kromě sídla ve Spielberk Office Centru provozuje společnost v Brně také Servisně technologické centrum ve Slatině, kde pracuje 110 lidí. Jejich úkolem jsou opravy, testování a repase širokého portfolia průmyslových i vědeckých vakuových vývěv značky Edwards.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: