Ropák 2018

Ekologický spolek Děti Země vyhlašuje anketu o nejpitomější antiekologický čin a výrok

Ekologický spolek Děti Země vyhlásil 26. ročník ankety o nejpitomější antiekologický čin Ropák a 23. ročník ankety o nejpitomější veřejný antiekologický výrok Zelená perla.

Kandidáty může do neděle 8. dubna 2018 do půlnoci zasílat kdokoliv na adresu či e-mail spolku: dz.brno@ecn.cz.

Ropáka za r. 2016 získal ministr dopravy ČR Dan Ťok a Zelenou perlu 2016 poslanec za ČSSD Roman Váňa. Výsledky obou nových anket budou zveřejněny v pátek 27. dubna 2018 v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně. Anketa Ropák je nejstarší novodobá anketa o významnou mediálně známou anticenu.

Kdo dostane Ropáka?

„Mezi žhavými kandidáty na Ropáka je třeba ministr životního prostředí Richard Brabec (hnutí ANO), který má například hlavní podíl na schválení novely zákona č. 100/2001 o hodnocení vlivů na životní prostředí v roce 2017 s výrazným omezením jeho účelu, neboť se asi o 85 % zrušil počet staveb, u kterých se dělalo zjišťovací řízení o jejich ekologických vlivech, a veřejnost se už nemůže vyjadřovat k obsahu nezávislého posudku EIA, který se vydává jen pro potřeby úřadů,“ řekl koordinátor obou anket Miroslav Patrik z Dětí Země – Brno.

A Zelenou perlu vyhrává…

Zelená perlaSilný kandidát na Zelenou perlu je podle něho například poslanec a lídr kandidátky ODS za Jihočeský kraj do Poslanecké sněmovny Jan Zahradník.

Ten v předvolební debatě v České televizi dne 6. října 2017 o podobě Národního parku Šumava prohlásil následující: „Divočina bez člověka není možná.“

Jdi na vrch