Logo Hnutí PES

Živnostníci a podnikatelé v ohrožení

Den co den sleduji marný boj kolegů podnikatelů zasažených nejprve covidovými opatřeními a teď energetickou krizí. Lidé se dostávají po dvou letech do situace, kdy už přišli díky vládám o své podnikání, ale zůstaly jim dluhy, za které většinou ručili doslova střechou nad hlavou!

Teď dochází k tomu, že jim banky berou zástavy za podnikatelské úvěry a doslova je vyhání na ulici! Většinou to jsou lidé, kteří odváděli desítky let daně a zaměstnávali občany ve svém okolí.

V ČR dochází k rozdělení společnosti, na ty co během covidu nepřišli ani o jednu korunu a na ty, kteří o vše přišli. Na jedné straně tu máme úředníky chodící v době covidu pouze polovinu pracovní doby do práce a nikdo to ani nepoznal, a na druhé straně tu máme podnikatele, kterým stát zakázal ve jménu blaha celé společnosti podnikat. Paradoxně to jsou většinou lidé, kteří jsou pracovití, odvážní a pomáhali budovat českou ekonomiku.

Dnes už jde jen o to, aby těmto lidem zůstal domov a mohli opět začít podnikat. Marné byly dopisy na vládu s žádostí o záchranný program. Vždyť i bezúročně půjčky by těmto lidem pomohly. A stačí tak málo, podnikatel, který prokáže, že o své podnikání přišel v důsledků nelegálních proticovidových opatření a v minulosti platil daně, by získal bezúročnou půjčku na vyplacení svého bydlení, kde žije se svojí rodinou.

Díky EET a daňovým přiznáním je toto snadné prokázat!

Je velkou chybou obětovat střední třídu, která je i v Evropě páteří ekonomiky!

Mnoho podnikatelů je dnes kvůli drahým energiím, dvěma letům covidismu a zejména chybějící pomoci ze strany vlády v obrovských problémech a nevědí jak dál.

Pro záchranu podnikání v České republice je nutné postupovat jednotně – žádáme všechny postižené kolegy, aby se nám ozvali na email: info@hnutipes.cz

Jiří Janeček

Transparentní účet: 6084472319/0800

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch