Ferrari v Brně

Vozy legendární italské automobilky už tento víkend v Brně

Vozy legendární italské automobilky se už tento víkend 21. – 22. července představí na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show.

Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů.

Ferrari v BrněVozy F1 vyrazí na dráhu 24. a 25. července v rámci programu F1 Clienti, který přímo navazuje na šampionát Ferrari Challenge. „Fanoušci se mohou těšit na průřez závodními sezónami 1995 až 2011. V obou dnech nebudou chybět například monoposty F2001, F2004 nebo F2007, které pilotovali Schumacher, Barrichello a Raikkonen. Jezdit bude i model F150, se kterým v roce 2011 závodil Fernando Alonso,“ vyjmenovává sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš. Tyto vozy doplní ještě modely 412 T2 a 333 SP.

Ferrari v BrněVšechny formulové vozy pilotují soukromí vlastníci. „F1 Clienti je program, v rámci kterého automobilka majitelům monopostů poskytuje veškerý závodní servis včetně mechaniků. Jezdci si od Ferrari vozy odkupují, přičemž si mohou pořídit minimálně dva roky staré modely,“ dodává Bartoš.

Formulový program od Ferrari tak divákům poskytne jedinečnou příležitost, jak na vlastní oči spatřit monoposty ze zlaté éry italského týmu z Maranella.

F1 show čeká diváky už o víkendu

Víkendové Ferrari Challenge se ponese především ve znamení závodů sportovních vozů, ale i v neděli se návštěvníci dočkají formule F1. Do kokpitu stroje F60 s aktuální kapotáží usedne oficiální testovací jezdec Davide Rigon. Od 12:15 předvede na závodní trati atraktivní F1 Ferrari Show.

Na Ferrari Challenge i do paddocku

Ferrari v BrněNa víkendový závodní program si návštěvníci mohou na pokladnách Masarykova okruhu pořídit vstupenku, která jim umožní přístup na sedadlovou tribunu T3/T5, přírodní tribuny C a F, stejně jako do paddocku.

Pro následné dva dny F1 Clienti, které na dráze doplní i testovací XX Programmes je možné zakoupit vstupenku na tribuny T3/T5 a přírodní tribunu C.

Parkování je zdarma v prostorách u hlavního vstupu a tribuny T1.

Kontakt: Petr Boháč, mluvčí Automotodromu Brno, bohac@brno-circuit.com, + 420 605 205 150

Jdi na vrch