Vše, co je kolem nás, má dnes svůj specifický kód – jak to bylo před 25 lety?

Bottling Printing slaví čtvrtstoletí a rozšiřuje oblast svého působení

Možná si to každý neuvědomuje, ale vše, co vezmeme denně do ruky, co máme rádi a používáme, má svůj specifický kód. Vidíme ho na krabicích, obalech, kosmetických přípravcích, skleničkách, lahvích nebo třeba lécích. Odborníkem na tuto problematiku je již 25 let společnost Bottling Printing, která je členem skupiny Volarik Capital.

Společnost, která se zabývá profesionálním značením a kódováním produktů, letos slaví své jubileum. Na českém trhu působí již 25 let. V roce 1993 ji založil Miroslav Volařík a pojmenoval ji Bottling. Zabývala se prodejem technologií především do lahvárenského průmyslu, později označovala produkty datem výroby, spotřeby, čárovými kódy či etiketami. Po několika letech se Miroslav Volařík rozhodl podnikání opustit a věnovat se pouze vínu a vedení předal svému synovi, který se vrátil ze studií v zahraničí.

Mike Volařík, který společnost vede již 16 let, ji spolu se svým týmem transformoval, společnost se úspěšně etablovala nejen na československém trhu, ale expandovala i do zahraničí.

„Před 25 lety společnost začínala s jediným obchodním i servisním střediskem v Mikulově, odkud se vyjíždělo ke klientům po celé České republice. Takže servisní zásah do 24 hodin, který poskytujeme dnes pro naše klienty, nebyl možný realizovat,“ řekl Mike Volařík.

Jeho tým společnost zvelebil natolik, že nyní nabízí ty nejmodernější tiskařské technologie například z Německa, USA či Velké Británie. Pomáhá firmám s výběrem vhodné technologie a ke všem tiskárnám poskytuje také rychlý autorizovaný servis.

V současné době rozšiřuje svoje portfolio také o nové typy laserové technologie. „Rádi bychom více prorazili do automatizace a výroby jednoúčelových strojů. Založili jsme novou společnost ŽLUTÉ LASERY s.r.o., která se zaměřuje na prodej svářecích a řezacích laserů,“ řekl výkonný ředitel společnosti Bottling Printing Kamil Suchánek.

Bottling Printing se stala úhelným kamenem skupiny Volarik Capital, kterou založil v roce 2016 Mike Volařík. Kromě společnosti Bottling Printing do ní patří i hotel Volarik, apartmány Volarik, Volarik Capital Real Estate a Volarik Wine Investment. Společnost investuje jak v Česku, tak i v zahraničí.

Foto: Volarik Capital

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch