Alkoholici na lavičce

Je možné vyléčit se z těžké závislosti na alkoholu?

Pan Jiří K. trpěl chronickým alkoholismem. Přesto dokázal svojí závislost porazit a abstinuje již déle než dvacet let. Navíc patří k těm, kteří se za svůj problém nestydí, neskrývají ho a jsou ochotni se k němu hlásit.

Je to dobře, protože zvládnout závislost je věc, na kterou by měl být každý hrdý. Protože hodnotu člověka netvoří jeho chyby, slabosti a pády, nýbrž to, jak se dokáže se všemi životními těžkostmi vyrovnat.

Svůj boj popsal zcela otevřeně s pokorou a skromností zhruba čtyři roky poté, co začal abstinovat. Jeho příběh je inspirací pro mnohé, kteří cítí, že jsou závislostí na alkoholu ohroženi. Přesto se nemohou odhodlat začít a možná už ani nevěří, že to jde. Jiřího text dodává naději, že změna je možná, i když se ocitněme na dně.

Popisuje i mnoho obtížných situací a návodů, jak se s nimi vypořádat. Děkujeme Jiřímu K., že se podělil se tak o svůj příběh s mnoha dalšími lidmi – pro někoho to možná bude impuls k tomu, že o léčbě svého problému začne minimálně uvažovat.

Léčba alkoholismu je možná, není to ale snadná cesta

Kdysi jsem zaslechl jednu velkou moudrost. Pro všechny pijáky, alkoholiky a závislé lidi na drogách existují dvě zprávy. Jedna je dobrá a ta druhá špatná. Ta dobrá zní: “Každý má šanci se ze závislosti dostat”. A ta zlá: “Je to těžké”. Můj deník slouží především k tomu, aby pomohla tuto zlou zprávu lehčeji překonat.

V době napsání těchto úvah jsem již čtyřletý pohodlně abstinující alkoholik, který je rozhodnut doživotně abstinovat. K tomuto rozhodnutí mě pomohlo spoustu okolností. Je jich velké množství a nedají se zcela přesně popsat a definovat.

Závislosti

Neexistuje stručný a jednoduchý návod, jak se vymanit ze závislosti na alkoholu. Nikdo vám nedá jasný seznam pomůcek, které vám na této cestě pomohou. A přesto si myslím, že zvládnutí závislosti není až tak složitá záležitost. K relativně pohodlnému ovládnutí závislosti je pochopitelně nutné splnit mnoho nezbytných podmínek.

Dělal jsem spoustu chyb

Protože po mé léčbě se mi hlavou honilo spoustu myšlenek o závislosti, léčbě, abstinenci, rozhodl jsem se, že tyto myšlenky si uchovám na papíře, hlavně abych nezapomněl a měl je stále kdykoliv před sebou. Protože jsem našel při své cestě trvalé abstinence spoustu chyb, rozhodl jsem se, že hnutí ve své mysli a veškerá svá rozjímání poskytnu jiným podobně postiženým proto, aby se oni mohli vyvarovat podobných chyb.

Aby jejich cesta mohla být jednodušší.

Celý článek o léčbě alkoholismu na ADICARE.cz

Zveřejněno se svolením autora

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch