NASA Parker Solar Probe

Jak funguje Slunce? Nasa vyslala sondy

Těsně před 13:50 středoevropského času 1. září 2019 dokončila NASA Parker Solar Probe svůj třetí blízký přístup ke Slunci, nazvaný perihelion. V době perihelionu byla kosmická loď asi 15 miliónů mil od povrchu Slunce a cestovala rychlostí více než 213 200 mil za hodinu.

Parker position 1031Toto třetí setkání, které bylo přibližně ve stejné vzdálenosti od Slunce a rychlosti jako první dva, se liší v tom, že čtyři sady přístrojů kosmické lodi byly zapnuté a shromažďovaly data po delší dobu než jiné perihelium.

Při tomto třetím slunečním střetu tým mise zapnul přístroje, když byla kosmická loď na příchozí straně své oběžné dráhy kolem 0,45 astronomických jednotek od Slunce. (Jedna astronomická jednotka, nebo AU, je asi 93 miliónů mil, průměrná vzdálenost mezi Sluncem a Zemí.)

Přístroje budou vypnuty, když bude Parker Solar Probe asi 0,5 AU od Slunce na odchozí straně, k čemuž dojde na asi 20. září. U předchozích dvou perihelií byly nástroje zapnuty od 0,25 AU před a po dokončení blízkého přístupu.

1200px Parker Solar Probe insignia 1 acoustics 1429 parker solar probe nasa

Vesmírná sonda odstartovala v roce 2018. Teprve nyní byly zveřejněny obrázky Slunce pro veřejnost.

Částečně převzato ze stránek NASA – autorem textu je Geoff Brown z laboratoří aplikované fyziky na univerzitě Johna Hopkinse

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. První proto, že jsem se k tomuto oboru jako první on-line přihlásil.  Někde se dá najít i druhý reklamní agent a pak už jsou všichni ostatní :) Byl jsem také členem Syndikátu novinářů a jsem členem Klubu brněnských novinářů. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: