Zlomená ruka

Strážník městské policie v Brně zlomil invalidní ženě ruku v rameni, protože si nechtěla nasadit roušku

Smutná realita v Brně!

(Nemuselo se to však stát. A může za to „uvědomělý občan“ který si všiml paní bez roušky a nahlásil ji řidiči. Ta přitom jela z města domů a vše bylo doposud v pořádku, zbývaly tři zastávky. Řidič pak zavolal městskou policii.)

Stalo se to v úterních večerních hodinách kolem půl jedenácté hodiny večerní cestou trolejbusem z města na Slatinu. Tato paní se tak díky tomuto aktivnímu člověku, který se bojí viru, a neměl by tedy jezdit MHD (osobní názor), dostala domů se zlomenou klíční kostí až po čtvrté hodině ráno po ošetření v úrazové nemocnici.

Od této chvíle se vše pokazilo. Hlavně jednání jednoho strážníka bylo nepřiměřené situaci a stavu invalidní ženy. On to totiž nemohl poznat, i když se mu to paní snažila říct, že je invalida, má průkazku a nemusí nosit roušku. Chtěla mu to vysvětlit, ale už od začátku probíhalo vše špatně.

Nenechal si nic vysvětlit a od varování a nezákonné výzvy “ Jménem zákona, nasaďte si roušku“ až po „výzvu“ že bude na paní použito chvatů pro vyvedení z trolejbusu, což se ihned stalo, chycení paní za levou ruku, právě tu ve které neměla cit a kvůli které je uznána invalidou díky dalším komplikacím a operaci mozku, její vytažení násilím z trolejbusu a v právě této chvíli díky zkroucení i zlomení klíční kosti, uběhlo jen asi 30 sekund.

Zlomená klíční kost

Jde o dislokovanou frakturu klíční kosti levého ramene. O co že to jde? Rotace a tah. Tedy zkroucení ruky směrem dozadu a táhnutí ven. Typický zákrok MP při zatýkání a omezování osob. Tohle není fraktura z pádu na zem. Vyzkoušejte si to sami na sobě. Když Vás táhne někdo za ruce směrem dopředu, může vám kost prasknout příčně.. Obyčejná zlomenina. Ale jak docílíte zlomeniny, co je na obrázku? V krutu a podélně?

Zlomená klíční kostDislokovaná fraktura je zlomenina s posunutím úlomků. Podle způsobu dislokace se dělí na: dislocatio ad longum s posunem v podélné ose (zkráceným nebo prodlouženým), d. ad axim úlomek tvoří s původní osou kosti úhel, d. ad latus úlomky jsou oddáleny do šířky a d. ad periferiam, kde jsou úlomky oddáleny v úhlu a současně rotovány podél vlastní osy

Zdroj: http://lekarske.slovniky.cz/lexikon-pojem/dislokovana-fraktura-1

 

Většina lidi totiž nevypadá jako invalida tak, jak si je lidé představují, bez nohy, o berlích, s nějakou tělesnou vadou a podobně. Tito lidé normálně žijí, jen nesmí být omezováni, třeba zrovna na dýchání – a proč by si měl někdo sám ubližovat na základě vládních nařízení? No logiku to nemá. Ale má to oporu v zákoně. A paní Hana dodržovala zákon. Nechtěla si ubližovat.

Jak to bylo – předtím – a potom

Pár lidí se sice snažilo slovy pomoci, ale strážníka nikdo nezastavil. Ten tak ženu vytáhl za jednu ruku ven z trolejbusu a doslova ji pohodil na zem a nepomohl ji vstát. Neustále říkal nezákonné informace, jako například, že paní je povinna si nasadit roušku, což je ale lež. Nikdo není povinen nasadit si roušku, když ho to ohrožuje na životě. Nikdo paní nepomohl, stál tam jeden mladík, ale spíše byl účasten probíhající situace, nezasahoval. Až přivolaná sanitka paní Hanu odvezla do UN Brno, protože si stěžovala na bolest.

A tady už paní byla doslova vytočená a vynervovaná a sem tam i padlo sprosté slovo, protože chtěla říci vše v rychlosti. Ale nikdo ji neposlouchal. Kdo by však nebyl, slušně řečeno, naštvaný?

Navíc, paní mluvila strašně rychle, protože byla již podruhé takto napadena městskou hlídkou, v minulosti ji vytáhli dva strážníci z trolejbusu, ale pod rameny, a neublížili jí. I to bylo nezákonné řešení nastalé situace a už se to projednávalo na magistrátě Brno jih.

Tentokrát to ale strážníci přehnali a budou od paní Hany zažalováni. Ten první za to, že ruku zlomil a druhý za to, že ženě nepomohl. A to i za ublížení na zdraví – zlomenou klíční kost. Také bude hnán k odpovědnosti onen neznámý muž, co oznámil řidiči, že je tam paní bez roušky. Tři zastávky a všichni by byli spokojeně doma.

Celý tento příběh je o tom, že lidi neví, co druzí lidi prožívají nebo prožili a proč třeba zrovna nenosí roušku. Nebo respirátor. Prostě nemůžou. Chtějí zdravě žít. A hlavně nechtějí si sami ubližovat. Dodržují zákon.

Ale ti co nosí roušku, jej všichni porušují. To už sdělil více než 26x nejvyšší správní soud všem lidem veřejně, že vláda jedná nezákonně a protiústavně když nutí tohle lidi dělat. A není to jenom o rouškách, ale i uzavření restaurací, škol, stadionů a podobně. Je to o lidech. ( vlastní názor autora)

Paní Hana nechce spadnout, nechce si víc ublížit a v úterý jela prostě jen domů trolejbusem. Ale nějaký člověk – udavač, co se bojí, řekne řidičovi, ať zavolá strážníky? Co ho to napadlo? Proč neseděl, nebo nevystoupil? Proč ničí život paní Haně. A že takových lidí jsou tisíce.. Možná byl očkovaný a nemusel se tedy bát. Je k dispozici jeho foto a bude také povolán k odpovědnosti! Také všechny lékařské zprávy jsou k dispozici.

Jednání napadené paní Hany – proč bylo takové afektované?

Paní Hana má již přes 15 let invalidní ZTP kartu, protože díky špatné antikoncepci dostala mozkovou mrtvici a musel ji být operován mozek, v pravé části, kde jsou centra koordinace pohybu levé strany těla. Zdravotnické informace zde.

Tedy nechodí úplně rovně, potřebuje mít přehled o situaci a třeba do schodů musí mít zábradlí na pravé straně, protože by mohla spadnout. Také má omezený pohyb a citlivost levé ruky od zápěstí k prstům, a to je právě ta věc, co se snažila strážníkům říct, proč nemá roušku, ale oni neposlouchali. Také celá její levá ruka má sníženou citlivost.

A protože ji právě za tu ruku táhli ven a zkroutili ji, má tu zlomeninu levé klíčové kosti v podélné ose. Tah a krut. Tak vznikla zlomenina.

Doplnění informací na základě nových zjištění

Objevil se článek ze strany tiskového mluvčího Policie. Zde. https://www.idnes.cz/brno/zpravy/zena-nemela-v-mhd-respirator-straznici-ji-vyvedli-z-vozu-ma-zlomenou-ruku.A210716_165011_brno-zpravy_mls

Některé informace tam jsou však bagatelizovány a sděleny tak, aby viníkem byla paní Hana. Což je ale nesmysl.

Postup rozhodně nebyl adekvátní a hlídka pochybila. Postup byl nezákonný. Všechny nařízení ohledně roušek Nejvyšší správní soud shledal nezákonné a ty co zase vláda přepsala, jen s jiným datem, opět budou nezákonné.

Navíc tohle nebyl lidský postup proti postižené ženě. Která potřebuje dýchat a vidět na zem. Protože tohle rouška či respirátor omezuje. A dýchání. Vím to a znám to na vlastní kůži a to doslova.

  • – – – –

Jen tak pro příklad, ze mě udělali rovnou vraha za to, že jsem neměl roušku na nákupu v potravinách. Přijela i zásahovka se samopaly, do pár minut, oba lidi od Policie byli skvělí a divili se, co si to lidi dovolují, protože jim bylo nahlášeno, že v obchodě někdo vraždí lidi – to jako já… Bez roušky. Lidl – Kuřim, jen pro přesnost.

Osobní názor

A ti co se bojí a myslí si, že jsou nemocní a nosí roušku, mají zůstat doma a nechodit mezi zdravé lidi. Protože ty viry tady byly, jsou a budou.

Znám to, jako autor článku jsem prožíval to samé každý měsíc několikrát, jenže mě si nedovolí nikdo napadnout ani vytahovat z obchodu či MHD.

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch