Kroužkobraní

V avionu Brno si děti zkusí přes 40 kroužků.

Zjistit, co děti baví a rovnou je přihlásit na jeden nebo více zájmových kroužků, mohou o tomto víkendu 8. až 9. září rodiče na festivalu Kroužkobraní v AVION Shopping Parku Brno.

KroužkobraníNa letošním třináctém ročníku se představí přes 40 organizací. „Oproti minulému roku, kdy byla akce jen v pasáži, budeme letos mít i venkovní zónu před nákupním centrem, která bude patřit sportu. Uvnitř se pak představí například umělecké, tvořivé, jazykové nebo taneční kroužky,“ uvedl marketingový ředitel brněnské pobočky Kroužky, která akci organizuje, Luboš Kalouda.

Všechno si budete moci vyzkoušet

Všechny činnosti si mohou děti přímo na místě vyzkoušet. „Velmi populární jsou taneční kroužky. Ve sportech vede florbal. Děti mají také zájem o kroužky zaměřené na vědecké pokusy nebo na keramiku či zpěv. Láká i hra na hudební nástroje,“ dodal Kalouda.

Pro malé i větší děti

KroužkobraníNa akci mohou přijít všechny děti. Největší zájem je ale většinou u dětí na prvním stupni, tedy od sedmi do zhruba dvanácti let.

Program je naplánovaný na oba dny od desíti hodin dopoledne do pěti odpoledne. Každou čtvrt hodinu se při vystoupení představí některá z organizací.

Soutěž o telefon, psací stůl a další ceny

Návštěvníci se také mohou zapojit do soutěže o chytrý telefon, psací stůl IKEA a další ceny. „Soutěžit mohou ti, kteří obejdou stánky s kroužky a vyzkouší si je. Na základě toho dostanou razítka a až pak se zařadí do slosování. Jde nám tedy hlavně o to, aby si děti vše vyzkoušely a na základě toho si pak vybraly, co je baví nejvíc,“ podotkl Kalouda.

Doprovodný program v sobotu i neděli

Připravený je i doprovodný program. „V sobotu se mohou sportovní fanoušci těšit na prezentaci motorky a autogramiádu motocyklového závodníka Karla Haniky nebo na Freestyle fotbal show Honzy Webera. V neděli přivítáme na programovém pódiu zpěvačku Ilonu Csákovou a frontmana skupiny Kamelot Romana Horkého,“ představila program marketingová manažerka AVIONu Brno Kateřina Kafoňková.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch