Mapa

Rekonstrukce Dominikánského náměstí začne 5.dubna a potrvá až do prosince

Pozor na změny v parkování. Dominikánské náměstí, které je ve svahu pod okny brněnského magistrátu, bude pro parkování kvůli rekonstrukci zavřené. Vše začne ve čtvrtek 5. dubna 2018.

V posledním březnovém týdnu tu byly rozmístěny dopravní značky upozorňující na připravovaná omezení. Obyvatelé a podnikatelé z této brněnské lokality dostali do poštovních schránek informace o změnách v místě rekonstrukce a kontakty na stavbu.

Omezení v centru Brna

Dílo si vyžádalo přesunout asi 25 vyhrazených parkovišť z Veselé ulice a Dominikánského náměstí na Zelný trh a do jiné části ulice Veselé. Odstraněny tam budou 5. dubna všechny parkovací automaty. Vjezd na Dominikánské náměstí bude zakázán od Středovy ulice. Tak už  nebude možné  využívat průjezd z ulice Veselé na Dominikánskou.

Nejdříve pod povrchem

Náměstí podstoupí nejdříve rekonstrukci všech inženýrských sítí pod povrchem. Stavební práce mají dělníci dokončit ještě letos, pokud možno před vánočními trhy. Doba trvání rekonstrukce ale bude záležet i na případných archeologických nálezech v této lokalitě, které nelze předem předvídat.

Ty mohou zastavit stavební práce na dobu pro archeology nezbytnou.

Jdi na vrch