Traktor Zetor

Zetor Tractors s názvem HTC Holding se změnil na HTC Investments

Slovenský majitel brněnské továrny na traktory – Zetor Tractors – s názvem HTC Holding se změnil na HTC Investments. Tato akciová společnost vylepšila svoji komunikační pozici na globálním trhu při příležitosti čtvrtstoletí své existence.

Otevřenost, důvěra a profesionalita v hlavní roli

HTC tak reflektuje přeměnu lokální společnosti, založené v roce 1992, na investičního hráče s aktivitami v mnoha evropských zemích, v Severní Americe, Indii a Číně. Do změny názvu se promítly i dlouhodobě budované atributy firmy – otevřenost, důvěra a profesionalita (Honesty, Trust, Competence).

Úspěšných 25 let

Traktor ZetorBilance uplynulých 25 let je pro společnost HTC Investments ve výsledku pozitivní. Její aktivity se postupně rozšířily na výrobní a výzkumně-vývojové činnosti produktů s různým využitím ve strojírenství, zemědělství, v automobilovém, železničním, textilním, energetickém, ale také v leteckém průmyslu.

V současnosti skupina působí v sektorech: Agro, Bearings, Real Estate, Engeneering. Nejúspěšnějšími (a zároveň s největším podílem na portfoliu skupiny) jsou společnosti Zetor Tractors a.s. a Kinex Bearings a.s.

Zetor expanduje do Ruska a jiné trhy

Po investičním vstupu HTC do Zetoru v roce 2002 rozšířila firma počet v Brně vyráběných modelových řad traktorů ze dvou na šest (s výkonem od 40 do 160 koní) a díky spolupráci se světoznámým designérským studiem Pininfarina otevřela budoucí designový směr traktorů Zetor. Společnost Zetor Tractors se sídlem v Brně expanduje a nyní je zastoupena šesti pobočkami ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a Indii.

Zastoupení až v 50 zemích

Má zastoupení už ve více než padesáti zemích. Svoji pozornost nově upíná k Austrálii, Novému Zélandu, východní Africe nebo Blízkému východu. Z celkové traktorové produkce jde až 85 % na export. Vloni uzavřela firma významnou odbytovou zakázku do Ruska. V letech 2018 až 2022 má dodat do Ruska až 6000 sad traktorů Zetor. Ruský partner je s českými produkty a službami spokojen a má zájem o hlubší vzájemnou spolupráci.

Kinex – globální špička ve výrobě ložisek

Další úspěšná značka HTC je společnost Kinex Bearings, a.s. Ta patří v současnosti mezi špičku světových dodavatelů speciálních ložisek především pro textilní a železniční segment. „Snažíme se posunout vpřed pomocí vědy a výzkumu, přebíráním nových směrů, kterým přizpůsobujeme obchodně-technickou politiku.

Zákazníky podporujeme v montáži, údržbě a technických konzultacích. Vloni se nám podařilo v oboru železnic uskutečnit několik projektů s významnými výrobci dvojkolek, podvozků a jejich příslušenství v Ruské federaci, Ukrajině, Číně, Turecku a Íránu,“ přiblížil zakázky Igor Kováč, generální ředitel Kinex Bearings.

Vloni prezentovala společnost svoji produkci na mezinárodních výstavách Czech Raildays 2017, IAA Frankfurt 2017 a TRAKO 2017. Účast na těchto akcích měla pro firmu velký význam z hlediska rozvoje obchodních kontraktů v Evropě.

Jdi na vrch