Wimbledon mezi výstavami se po roce vrací zpět a startuje 54. ročník

Pro všechny milovníky vína je tu dobrá zpráva. Valtické vinné trhy se po roční pauze kvůli pandemii koronaviru vrací zpět a chystají se již na 54. ročník. Jedna z nejstarších světových přehlídek vína odstartovala svou první etapu registrace a sběru vzorků od nejlepších vinařů. S ohledem na situaci, tak i v letošním roce organizátoři musí improvizovat a posunuli termín soutěžní výstavy o více než měsíc.

Do nejstarší vinařské soutěže se letos přihlásilo 654 vzorků z Moravy, Rakouska, Slovenska, ale i Itálie, Německa, USA, Argentiny nebo Nového Zélandu. „Zájem vinařů o tuto výstavu je stále velký, i když jim doba přinesla také mnoho problémů. O to více si vážíme jejich pomoci i pomoci všech, kteří přispějí k tomu, aby se mohl odehrát již 54. ročník této nejstarší vinařské přehlídky u nás,“ řekl předseda Valtických vinných trhů Marek Šťastný s tím, že minulý rok se vzhledem k situaci do soutěže přihlásilo pouze 424 vzorků.

Hodnocení vín proběhne 18. – 20. 5. 2021 pod patronací a dohledem Národního vinařského centra, které zajišťuje v České republice absolutní objektivitu vinařských soutěží. Finále soutěže proběhne 21. 5. 2021, kdy super komise vybere absolutní šampiony této prestižní vinařské soutěže.

Valtické vinné trhy se uskuteční v pozdějším termínu 25. – 26. června 2021.

„I přes složitost doby jako organizátoři pevně věříme, že nejen soutěž vín, ale i jejich přehlídka pro vinaře a milovníky vína v reprezentativních prostorách valtického zámku proběhne. Budeme se moc těšit na všechny návštěvníky Valtic a také na ty, kteří si chtějí s námi a s nejlepšími víny užít na zámku tu neopakovatelnou atmosféru,“ řekl organizátor Valtických vinných trhů David Šťastný.

Další aktuální informace sledujte na stránkách VVT zde: www.vinnetrhy.cz.

Foto: archiv

 

Jdi na vrch