Las Vegas

V Holubicích u Brna nechtějí provozovnu hazardních her

Tisíc osob písemně a 350 dalších elektronicky podepsalo petici proti zřízení provozovny hazardních her v obci Holubice při východním okraji Brna. Předali ji na holubickou radnici.

Lidé z Holubic a okolních obcí žádají své představitele, zvoleném před necelými čtyřmi roky, aby nepovolili v Holubicích provozovnu hazardních her. Je pro občany i jejich obce riziko.  Chtějí, aby obec brala ohled na historický význam a hodnotu území Slavkovského bojiště a nevymezila v územním plánu obce Holubice v tomto území lokalitu umožňující zřízení provozovny hazardních her.

Petice za zveřejnění smluv

Starosta Velatic Jan Grolich za petiční výbor zdůraznil, že mezi požadavky petentů patří, aby holubická radnice zveřejnila smlouvy a další dokumenty o spolupráci při provozu hazardních her na území obce Holubice se společnostmi European Data project s.r.o. a Paradise casino Admiral, a.s.

Lidé z Holubic jsou na řadě

Tato obec má též veřejně projednat s občany záměr zřízení provozovny hazardních her za účasti petičního výboru. Též přehodnotit souhlas se zřízením provozovny hazardních her a vydat vyhlášku o zákazu hazardních her na území obce nebo vyhlásit místní referendum, ve kterém se dotáže občanů obce Holubice, zda se zřízením provozovny hazardních her na území obce Holubice souhlasí.

Jdi na vrch