Midsommar

V Brně slaví Midsommar, švédskou oslavu slunovratu

AVION Shopping Park Brno nabídne vše, co je spojené se Švédskem.Ochutnávka švédských specialit, hity skupiny ABBA nebo přednášky o poslední evropské divočině připomínající Aljašku.

Víkend (23. – 24. června) v AVION Shopping Parku Brno bude patřit oslavě letního slunovratu – Midsommar. Tento svátek je pro Seveřany jedním z nejdůležitějších. „V období kolem Vánoc zavládne na severu Švédska polární noc a až měsíc je téměř úplná tma.

MidsommarProto jsou svátky spojené se sluncem tak populární, ze světla mají obyvatelé severu velkou radost,“ vysvětlila důležitost svátku Helena Křenková, která bude mít o víkendu v obchodním centru čtyři přednášky o cestování po této severské zemi.

Laponsko

Vyprávět bude o švédském Laponsku, během dopoledních přednášek představí národní park Sarek. „Ten je symbolem evropské divočiny a rovněž posledním místem bez jakýchkoli stop lidské činnosti díky režimu ochrany přírody. Sarekem nevedou žádné cesty, potoky a řeky je třeba přebrodit. Charakterem krajiny připomíná spíše Aljašku, podle toho se mu i přezdívá,“ vysvětlila Křenková.

Nejsevernější švédské město

Zájemcům také představí nejsevernější švédské město Kiruna. „Ve městě je největší podzemní železnorudný důl světa, kvůli kterému se nyní část města stěhuje. V rámci odpoledních přednášek, které budou věnovány zimě a radovánkám s ní spojenými, se zastavíme i v nejstarším a největším ledovém hotelu v nedalekém Jukkasjärvi,“ dodala Křenková.

ABBA STARS

Kromě cestovatelských přednášek si lidé mohou poslechnout hity slavné hudební skupiny v podání ABBA STARS. „Přichystali jsme i vystoupení švédského sboru SIST a taneční workshop se skupinou Artefact. Doprovodný program dále nabídne pletení květinových věnečků nebo zábavné vaření – přípravu palačinek s jahodami,“ popsala další program marketingová manažerka AVIONu Brno Kateřina Kafoňková.

Samé dobroty a švédské speciality

MidsommarVedle jahod s vanilkovou šlehačkou návštěvníci ochutnají i švédské speciality.

„V nabídce budou například mini košíčky Krustader se speciálními náplněmi jako jsou garnáti, sledi, paštiky nebo měkký sýr,“ vyjmenovala Kafoňková.

Ochutnávky budou zdarma v rámci programu.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch