Sedm důvodů proč bychom měli konzumovat borůvky

Fialová bobule je koncentrovaný zázrak přírody. Borůvky mají neuvěřitelně široký výčet zdravotních benefitů a jejich pravidelné konzumace vás zaručeně udrží v kondici. Pokud nemáte to štěstí a nenasbíráte si borůvky přímo v lese, pak se asi vaší volbou stanou borůvky z obchodu. Nejčastěji se jedná o tzv. kanadské borůvky, které jsou výrazně větší, chuťově srovnatelné s lesními, jen po nich nebudete mít fialovou pusu. Již druhým rokem je dodavatelem borůvek do obchodů Tesco odbytové družstvo Čerstvě utrženo resp. jejich farmy na jižní Moravě v Hovoranech a Velkých Bílovicích. Neváhejte a stavte se pro koncentrovanou dávku zdraví.

Sedm důvodů proč bychom měli konzumovat borůvky

1) Obsahují antioxidanty, které zachytí volné radikály, tím zpomalují stárnutí mozkových buněk a předcházejí jejich degenerativním onemocněním. Jsou obsaženy hlavně ve slupce borůvek.

2) Zpomalují známky předčasného stárnutí např. vrásky, stařecké skvrny, šedý zákal, osteoporóza, vypadávání vlasů, demence a Alzheimerova choroba.

3) Posilují imunitní systém, podpoří vás při boji proti chřipce, angíně, pomáhají regulovat vysoký krevní tlak.

4) Podporují dobrý zrak, pomáhají zregenerovat oční sítnici a zlepšují adaptaci na ostré světlo. Pomáhají předcházet vzniku šerosleposti, a pokud už potíže s viděním za šera máte, pomohou vám je výrazně zmírnit.

5) Pomohou v boji jak proti průjmu (sušené), tak proti zácpě (čerstvé).

6) Zklidňují nervy a působí proti stresu.

7) Snižují tzv. „špatný cholesterol“.

Foto: Tesco

Jdi na vrch