Za doporučení zaměstnance dávají 20 000 korun. Díky tomu našli přes 140 lidí

Společnost Atlas Copco Services získala Diamond Award. Mimo jiné i díky tomu, jak využívá systém doporučení zaměstnanců.

Odměna motivuje

Za tři roky, co pracuje v brněnské společnosti Atlas Copco Services, úspěšně doporučila už sedm lidí. Ve firmě je totiž velmi spokojená a motivuje ji i odměna ve výši 20 000 korun za jednoho zaměstnance, který pak do společnosti nastoupí. „Už si tu ze mě dělají legraci, jestli bych neměla bokem pracovat jako manažerka pro lidské zdroje. Když se otevírají nové pozice, tak jdou často prvně za mnou a ptají se, zda
někoho vhodného náhodou neznám,“ říká Adéla Hamrlová, která pracuje jako vedoucí týmu zákaznické péče pro oblast Německa, Rakouska a Švýcarska.

Když znáte hodně lidí, budete v balíku

Společnost Atlas Copco Services zajišťuje finanční procesy pro velkou část průmyslové skupiny Atlas Copco. Při doporučování Adéla Hamrlová využívá toho, že má kolem sebe hodně lidí, kteří umí cizí jazyky. „Určitě chci doporučovat dál, ale je pravda, že už mně začínají docházet lidi. Už je to celkem přebrané,“ směje se Hamrlová.

Práce ji baví

I když odměna za doporučení je pro ni příjemný bonus, který pokryje dovolenou nebo nový mobil, tak práci doporučuje hlavně proto, že je v ní spokojená. „Potenciální zaměstnance lákám na dobrý kolektiv. Atlas Copco je podle mě fér zaměstnavatel. Nabízí podmínky, které jsou na trhu nadprůměrné. Výhodou je i možnost růstu. Firma nedrží člověka na nižší pozici jen proto, že je tam potřeba. Když se tu člověk hlásí na vyšší pozici, tak vedení skutečně hodnotí, zda je na to vhodný a ne to, zda je potřeba na místě, kde nyní je,“ hodnotí Hamrlová, která do firmy přivedla i svého přítele.

Doporučení zaměstnanců je v kurzu

Podle ní hrála při doporučení zaměstnanců roli vždy shoda náhod. „Často se stalo, že jsem někoho známého potkala v době, kdy byl zrovna nespokojený se svou prací, tak jsem mu hned řekla, aby to zkusil u nás,“ dodává Hamrlová. Podobně se do společnosti dostal například Vojtěch Šildberger. „Nalákal mě
kamarád a zároveň bývalý kolega v době, kdy jsem dokončil jeden projekt a hledal co dál. Tehdy jsem o Atlas Copco věděl jen to, že existuje. Kamarád mi řekl, že je tu rozumné vedení a nalákala mě také pozice, na kterou jsem měl nastoupit,“ vzpomíná Šildberger, který už rok pracuje ve společnosti na pozici projektového šéfa pro systém Concur. Sám už také úspěšně doporučil další dva zaměstnance. Že systém společnosti funguje velmi dobře dokládají i čísla. „Systém odměn za doporučení je zde od počátku. Největší nárůst zájmu jsme ale zaznamenali za poslední dva roky. Je to dané rozšiřováním společnosti, a tedy i větším počtem volných pozic. V roce 2017 jsme získali 60 lidí na doporučení a loni to bylo 77 úspěšně doporučených zaměstnanců. Mimo jiné je to pro nás znamení, že současní zaměstnanci jsou u nás spokojení a svou spokojenost šíří dál,“ říká ředitel finančního centra Atlas Copco Roman Pavloušek.

I díky tomu společnost nedávno získala ABSL Diamond Award v oblasti Employer Branding

Cena je každoročně udělována inovativním projektům v podnikových službách, které posouvají odvětví kupředu a slouží jako inspirace nejen pro tento sektor.

O Atlas Copco Services v Brně

Brněnskou součástí skupiny Atlas Copco je společnost Atlas Copco Services. Své služby poskytuje ze dvou lokalit. Centrum sdílených služeb, které nabízí komplexní finanční služby a podporu zákazníků skupiny Atlas Copco, se nachází na Holandské ulici ve Spielberk Office Centre, kde pracuje 350 lidí.
Kromě toho se v Brně nachází také Servisní centrum vakuových technologií značky Edwards, které najdete na ulici Tuřanka v oblasti Černovické terasy v Brně-Slatině, kde se o servis výrobků stará dalších 100 zaměstnanců.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch