Unikátní zvon ze Zelňáku bude zvonit na podporu dobročinnosti

Městská část Brno-střed zahájila začátkem prosince na internetu dražbu zvonu s podpisy všech prezidentů za stoleté období Československa. Zvon visí v Brně na Zelném trhu a lidé si na něj mohou zazvonit a něco si přát. Charitativní dražba je nyní u konce a zvon zná svého nového majitele. Výtěžek putuje do hospice sv. Alžběty v Brně.

Zvon, který je odlitý z cínového bronzu a zdobí jej podpisy všech prezidentů, vydražili na internetu majitelé společnosti Renocar Miloš a Pavel Vránkovi. „Zvon jsme vydražili za 50 400 korun, ale hospici sv. Alžběty věnujeme 52 018 korun,“ řekl Miloš Vránek z Renocaru.

Výtěžek putuje do hospice sv. Alžběty

Vránek se věnuje charitě celoročně, finance na dobrou věc tedy nevěnoval poprvé. „Na charitu dáváme ročně stovky tisíc korun,“ dodal Vránek. Výtěžek putuje do hospice sv. Alžběty na vybudování nových lůžek.

Dražba byla ukončena v neděli 16. prosince v 12:30 hodin. Vyvolávací cena byla 1918 korun, Vránkovi využili koupě ihned za 50 tisíc korun a přidal ještě něco navíc. V částce je symbolicky vložený rok 2018.

PF 2118

Zvon navíc zdobí PF 2118, aby nesl štěstí dalších 100 let. „Zvon umístíme v autosalonu Renocar a budeme na něj zvonit při každé slavnostní příležitosti, kterou bude například podpis objednávky nového vozu. Chceme tak zapojit naše zákazníky, protože pouze díky nim můžeme podporovat dobročinné projekty,“ dodal Vránek.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch