Přihlašování do 7. kola programu Vy rozhodujete, my pomáháme, je v plném proudu

Společnost Tesco spustila přihlašování do 7. kola úspěšného programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 10. listopadu mohou neziskové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

Změnit své okolí je zase o něco snazší.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco již 3 roky podporuje veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací. Grantová výzva se zaměřuje na menší lokální projekty, které aktivně přispívají k pozitivní změně okolního prostředí a zlepšení kvality života v ČR. „Za 6 kol bylo darováno více než 23 milionů korun na realizaci 1080 dobročinných projektů z celkových 3441 přihlášených organizací,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco Stores ČR. I v 7. kole získá finanční podporu 270 projektů, které se mohou hlásit do 90 regionů v rámci celé České republiky podle své působnosti. Všechny přihlášené projekty jsou hodnoceny odborným garantem – Nadací rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a dopad projektů na lokální komunitu.

Neziskové organizace mohou načerpat inspiraci pro své projektové žádosti na webových stránkách v sekci Předcházející výzvy či Příklady úspěšných projektů. Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, žadatelé nemusí povinně přikládat žádné přílohy.  „V 7. kole jsme navíc zapracovali na snížení administrativní zátěže pro neziskové organizace a věříme, že tím oslovíme i nové typy projektů,“ doplňuje Patrik Dojčinovič. Projekty, které skončí v zákaznickém hlasování na 2. a 3. místě mohou získaný nadační příspěvek použít buď na realizaci původně přihlášeného projektu v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti vlastní organizace v souladu s Pravidly programu.

Vítězné projekty se budou ucházet o přízeň zákazníků od 20. ledna do 16. února ve všech prodejnách Tesco. V rámci hlasování obdrží zákazníci za každý nákup 1 žeton, kterým mohou hlasovat pro svůj oblíbený projekt. Vítězné projekty získají 30 000 Kč. Projekty na druhém místě mohou počítat s podporou 16 000 korun, projekty na třetích místech pak obdrží 10 000 korun. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách v týdnu od 2. března 2020.

Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete na https://pomahame.itesco.cz/

Foto: Tesco

Jdi na vrch