Ponta Delgada - Christinenobles.com

Odhalte Tajemství Azorských ostrovů – Brňačka v Austrálii

Nedávno jsem se vydala na úžasnou cestu po Evropě se svým přítelem Mikem. Naše dobrodružství nás zavedlo na nádherné Azorské ostrovy, kde jsme strávili tři nezapomenutelné týdny. Ráda bych se s vámi podělila o naše zážitky z prvního dne na tomto magickém místě.

Den 1: Objevování Ponta Delgada

První den jsme se rozhodli prozkoumat největší a hlavní město Azorských ostrovů, Ponta Delgada. Naše dobrodružství začalo v našem útulném Airbnb, které nám však nemohlo poskytnout skútr, takže jsme se vydali na objevování města pěšky. Po cestě městem jsme viděli mnoho vodních aktivit jako například plavání s delfíny nebo pozorování velryb.

Ponta Delgada cityMěsto nás uchvátilo svou architekturou a přátelskou atmosférou. Ulice byly plné kaváren, obchodů a místních obyvatel. Navštívili jsme velice zajímavé místo, a to ananasovou plantáž. Na venkovní zahrádce jsme také ochutnali speciality výráběné z místních ananasů. Bylo fascinující vidět, jak se tento exotický plod pěstuje v tak specifických podmínkách.

Během našeho putování jsme také objevili místo, kde se natáčela scéna ze seriálu Turn of the Tide. Bylo zajímavé vidět naživo toto místo, která se vyskytlo v sérii seriálu na Netflixu.

Dále jsme navštívili několik městských zahrad, které nám poskytly útočiště před ruchem města. První na našem seznamu byla Jardin Botânico José do Canto, která nás okouzlila svou bohatou flórou a klidnými zákoutími. Procházka mezi exotickými rostlinami a kvetoucími stromy byla balzámem pro duši.

Video z ostrovů

Následně jsme zamířili do Jardim Botânico António Borges, kde jsme objevili ještě více krásné přírody. Tato zahrada byla plná vzrostlých stromů, tajemných cestiček a skrytých jezírek. Bylo to jako vstoupit do jiného světa, kde jsme se mohli ztratit a relaxovat.

Na konci dne jsme se rozhodli prozkoumat město za tmy. Ponta Delgada má své kouzlo i v noci, když se ulice rozsvítí a město ožije jiným způsobem. Naše večerní dobrodružství jsme zakončili v luxusní restauraci s názvem KOI. Tato restaurace nás okouzlila svou atmosférou, vynikajícími pokrmy a skvělým servisem. Bylo to dokonalé místo, kde jsme si mohli odpočinout a vychutnat si skvělou večeři po dlouhém dni plném objevování.

První den na Azorských ostrovech byl úžasný a my se těšili na další dny plné dobrodružství a krásných zážitků. Ponta Delgada nám ukázala svou pohostinnost a krásu a my jsme si užívali každý moment strávený v tomto kouzelném městě.

Originál verze článku zde v anglické verzi

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch