Michaela Salačová fandila „prknařům“, pro nemocné děti vybrali 24 tisíc korun

Za každou vteřinu jednu korunu na pomoc nemocným dětem. Tak jednoduchá byla pravidla soutěže v netradiční sportovní disciplíně „plank“, která se o víkendu 16.–17. března uskutečnila v rámci Zdraví v akci v brněnském AVION Shopping Parku. Amatérští sportovci všech věků spojili síly pro dobrou věc a společně „vyplankovali“ 23 903 korun pro Spolek Solnička. Velké uznání sklidili i od Miss ČR 2000 a populární brněnské bloggerky Michaely Salačové, která nejvytrvalejší „prknaře“ odměnila. A jak prozradila, pomáhat potřebným je prý úžasný pocit!

„Plank“

Lehnout si na břiše na zem, zvednout se na špičkách nohou a předloktích, narovnat se v zádech – a pak už jen vydržet co nejdéle. Tak ve zkratce vypadá cvik „plank“, tedy prkno. O víkendu si jej v Brně vyzkoušely stovky lidí, neboť za každou vteřinu jejich cviku věnoval AVION Shopping Park jednu korunu Spolku Solnička na výzdobu a zútulnění nemocničních pokojů pro děti. Díky amatérským sportovcům na dobrou věc poputuje téměř 24 tisíc korun. Silnou podporovatelku a fanynku přitom všichni, kdo se akce účastnili, nalezli v populární Michaele Salačové.

 Dobré skutky se vám vrátí…

Podle Salačové totiž každý může změnit svět k lepšímu. „Když dáte někomu najevo, že vám není lhostejný jeho problém, tak to dotyčnému udělá strašně dobře, neboť vidí, že na to není sám. Často stačí opravdu málo, jen projevit zájem a sounáležitost,“ má jasno Salačová. Sama přitom dobře ví, o čem mluví. Před několika lety s přáteli založila spolek We love to help, který podporuje osoby v nelehkých životních situacích.

Pomáhá ostatním

„Žijeme v době, která je strašně hektická a předimenzovaná, lidé často myslí jen na sebe a empatie a ohleduplnost k ostatním se vytrácí. Pomáhat ostatním přináší úžasně hezký pocit, přitom to je v podstatě to jediné, co z toho získáte. Když budeme myslet na ostatní, jednoho dne se nám to vrátí. Karma funguje,“ tvrdí Salačová, která vyjádřila hluboký respekt všem, kdo se zapojili do víkendové charitativní soutěže v planku.

Salačová vydrží dvě minuty

„Plank není jednoduché cvičení, sama ho trénuji. Ale nepřeháním to, vydržím zhruba dvě minuty. Jsem laik, každopádně po tom, co tu někteří soutěžící předvedli, bych asi už nevstala,“ dodala se smíchem Salačová v narážce na Pavla Preise, který ustanovil nový rekord závodu s časem rovných 20 minut. I díky tomuto závodníkovi prokouknou další dětské pokoje v nemocnicích, kterých už Solnička za dobu své existence zútulnila přes pět desítek.

FOTO: BMPR

 

Jdi na vrch