Cena Atlas Copco Services odmění zajímavé diplomky 31 tisíci korun. Uspěje opět i PEF MENDELU?

  • Cena Atlas Copco Services opět hledá zajímavé diplomové práce s ekonomickou tematikou
  • Šest studentů si rozdělí 31 tisíc Kč, hlavní výhra je 20 tisíc korun
  • Studenti mohou přihlašovat práce i tři roky po promocích
  • Práce mohou být v českém, slovenském i anglickém jazyce

Motivovat a odměnit studenty a studentky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce – právě takový je cíl třetího ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services, který právě odstartoval. A přestože byly vysoké školy kvůli koronaviru řadu měsíců uzavřené, zajímavé studentské práce na nich vznikají i nyní. Na autory šesti nejzajímavějších diplomek, zaměřených na ekonomii a podnikání, dohromady čeká částka 31 tisíc korun. Absolutní vítěz pak získá 20 000 Kč.

„Poslední rok byl pro celé české školství, a tedy i vysokoškoláky, mimořádný. Univerzity byly více zavřené než otevřené, a studenti i učitelé museli překonávat doposud netušené překážky. O to více obdivuji všechny, kdo za takovýchto ztížených podmínek úspěšně dokončili a obhájili své diplomové práce. Všichni tito studenti si zaslouží uznání, a věřím, že mnoho z nich má šanci na úspěch v letošním ročníku soutěže,“ uvedl Roman Pavloušek, generální ředitel Finančního centra Atlas Copco Services.

Cení se originalita diplomových prací i zajímavé použití výsledků

Přihlásit se do soutěže může každý, kdo úspěšně obhájil diplomovou práci zaměřenou na ekonomii a podnikání. Přihlásit přitom lze i práce až tři roky staré, tedy obhájené v roce 2018 a později. Práce mohou být jak v českém, tak i slovenském a anglickém jazyce. Porota pak bude hodnotit originalitu, neotřelost či možnost praktického využití výsledků.

„Diplomové práce prostudují zaměstnanci našeho ekonomického oddělení, kteří se denně pohybují ve světě čísel, financí či účetnictví. Důležitým aspektem pro hodnotitele bude, jak se dají výsledky diplomové práce prakticky použít. Ocení také originální a inovativní pohled na zpracovávané téma. Stejně tak je zaujmete chytrým řešením daného problému,“ dodala Petra Nesvadbová, personální manažerka.

Na teorii chaosu se nebál vsadit ani vlastní peníze!

Vítězem minulého ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services se stal Vojtěch Sadil. Absolvent Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a autor práce s názvem „Využití teorie chaosu a Elliottových vln na finančním trhu” mimo jiné neváhal riskovat své peníze, aby dokázal, že jeho teze jsou správné. Bodovaly i práce s tématy účetních a daňových aspektů kryptoměn či modelování předpovědí bankrotů stavebních firem.

Kromě hlavní výhry 20 000 Kč pro absolutního vítěze čeká odměna i na pět dalších autorů diplomových prací. Druhé místo bude oceněno částkou 5 000 korun, třetí částkou 3 000 korun a tři další autoři v pořadí získají každý 1 000 korun. Všichni výherci budou mít navíc možnost zúčastnit se exkurze do sídla firmy Atlas Copco Services v Brně ve Spielberk Office Centru.

Více informací o soutěži zájemci naleznou na stránkách www.CenaAtlasCopco.cz, kde mohou svoji práci rovnou i přihlásit, nebo na Facebooku. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční na podzim roku 2021 v Brně.

Foto. Atlas Copco Services

 

Jdi na vrch