Roboti nahradí lidské ruce. V Mikulově představili speciální automatickou linku

Na mikulovském zámku se ve dnech 26. a 27. dubna uskutečnila konference s názvem Den automatizace a značení (DAZ 2018). Byly zde představeny nejnovější trendy průmyslového balení, značení a manipulace s výrobky.
Roboti nahradí lidskou ruku
Prezentovalo se také využití robotů a kompletních robotizovaných linek. Tito roboti totiž pravděpodobně v nejbližší době nahradí levnou pracovní sílu. A právě automatizovanou část linky si mohli návštěvníci sami vyzkoušet.
Jak to funguje?
„Návštěvník konference přiložil čip, který poznal jeho konkrétní osobu a poté umístil kartón s vínem na pásový dopravník. Na konci linky kartón uchopil robot a pomocí CO2 laseru na něj vypálil zprávu a grafiku se jménem do kartónu. Poté ho robot přemístil znova na pásový dopravník a dopravil k návštěvníkovi,“ popsal proces automatické linky výkonný ředitel společnosti Bottling Printing Kamil Suchánek.
Automatizace a laserové značení
„V dnešní době je na trhu práce nedostatek lidí a spousta manuální práce se právě nahrazuje samotnou automatizací,“ vysvětlil Suchánek. „Vše směřuje k automatizaci a laserovému značení, to je největším trendem budoucnosti,“ dodal.
Novinka
Prostor byl věnován i případovým studiím, kde se představily především společnosti Bottling Printing a Alvey Manex, které konferenci pořádaly. „Na konferenci jsme přivezli i velkou novinku – laserové systémy firmy HGTECH,
kterou v Česku bude zastupovat divize LASYS společnosti Bottling Printing,“ doplnil Mike Volařík, předseda představenstva Volarik Capital, která zastřešuje společnost Bottling Printing.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch