Brňané mohou jezdit měsíc zdarma do AVIONu a zpět na 500 sdílených kolech

Speciální akci pro brněnské milovníky cyklistiky připravilo brněnské nákupní centrum AVION ve spolupráci s bikesharingovou společností Nextbike, která nedávno v jihomoravské metropoli zahájila svou činnost. Od 12. června do 11. července mohou lidé zdarma jezdit na 500 sdílených kolech do AVION Shopping Parku a zpět. Kola si přitom mohou zapůjčit na kterékoliv z 200 stanic, rozmístěných po Brně.

„Kolo si stačí vypůjčit v oficiální stanici Nextbike v AVIONu a vyrazit na něm do města, nebo naopak vyrazit z města z jakékoliv stanice a vrátit kolo u AVIONu. Na kolech se lidé mohou projet, kolikrát chtějí, pouze musí samostatnou jízdu vždy stihnout do hodiny,“ uvedla marketingová manažerka AVIONu Kateřina Kafoňková.

Začít používat kolo zdarma je jednoduché – stačí si do mobilu stáhnout a aktivovat aplikaci Nextbike. V ní uživatelé naleznou mapu všech míst, kde lze sdílené kolo zapůjčit. Poté stačí načíst QR kód na kole, a to se automaticky odemkne. Po vrácení kola do jakékoli stanice a jeho zamčení se výpůjčka automaticky ukončí.

Cyklostezka kolem Svratky patří k nejoblíbenějším sportovním místům v Brně a své si na ní najdou nejen cyklisté, ale i rekreační běžci či in-line bruslaři. „Projet se krásným prostředím kolem řeky je zážitkem samo o sobě. V cíli navíc na každého čekají lákadla, jako jsou stánky se zmrzlinou, pivem, švédskými delikatesami nebo palačinkami,“ dodává Kafoňková s tím, že tři nejaktivnější bikeři, kteří najezdí nejvíce kilometrů, získají poukázku na nákupy v AVIONu v hodnotě 2000 Kč.

Foto: Organizátoři

Jdi na vrch