Lední medvědi v Zoo Brno

Mezinárodní den ledních medvědů – 27. únor

Mezinárodní den ledních medvědů budou v brněnské zoo budou oslavovat už od 24. února. Smyslem akce je poukázat na změny klimatu a s tím související úbytek mořského ledu, který ledním medvědům způsobuje značné překážky při lovu tuleňů.

Pořadatelé z organizace Polar Bears International se rozhodli upozornit na tuto problematiku svéráznými a humornými kartičkami, na nichž srovnávají situaci ledních medvědů s krizí v mezilidských vztazích.

Komentovaná krmení

Lední medvědi v Zoo Brno„Klimatické změny a jejich dopad rozhodně nejsou důvod k legraci. Je to velké téma, které může donutit k zamyšlení. Vždy hledáme nové cesty, jak znovu inspirovat lidi k péči o lední medvědy a jejich ledový domov,“ vysvětlili brněnští organizátoři.

Návštěvníci Zoo Brno se mohou po všechny čtyři dny (od 24. do 27. 2.) těšit na komentovaná krmení.

V sobotu a v neděli budou v 10:30, v pondělí a v úterý pak ve 14:30 h.. U pokladny dostanou soutěžní kartu a mapu. V ní bude vyznačena cesta, na které mohou hledat zmíněné kartičky a soutěžit o zajímavé ceny.

Lední medvědi v Zoo Brno Lední medvědi v Zoo Brno Lední medvědi v Zoo Brno Lední medvědi v Zoo Brno Lední medvědi v Zoo Brno Lední medvědi v Zoo Brno

Foto: Zoo Brno.

Jdi na vrch