Tesco navýší základní tarifní mzdy v průměru o pět procent

Společnost Tesco zvýší od 1. července 2020 základní tarifní měsíční mzdy v průměru o 5 %. Nárůst mezd se týká všech zaměstnanců na provozních pozicích a distribučním centru. Dohodli se na tom zástupci společnosti Tesco a odborových organizací Tesco při kolektivním vyjednáváním o výši mezd. Zároveň došlo k uzavření kolektivní smlouvy na období následujících 2 let.

Maloobchodní řetězec Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v Česku a každoročně navyšuje mzdy svých zaměstnanců. K tomuto kroku se firma rozhodla i přesto, že kvůli vzniklé situaci s Covid-19 dochází ke zpomalení české ekonomiky a většina firem omezuje své investice.

„Těší nás, že i v letošním roce můžeme pokračovat ve zvyšovaní mezd, tak jak tomu bylo v předchozích letech. Jsem přesvědčen, že růst mezd je odrazem našeho poděkování za každodenní pracovní úsilí a odhodlání kolegů v oblasti péče o zákazníky, a také vyjádřením úspěšné transformace našeho podnikání v ČR a je také výsledkem dohody se zástupci odborových organizací.  Kolegům na provozních pozicích bude základní tarifní mzda zvýšena v průměru o 5 %. Stejné navýšení realizujeme také u mezd zaměstnanců Distribučního centra,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

„Navýšení mezd se podařilo vyjednat i přes náročné podmínky uplynulých měsíců a odráží výsledky společnosti v minulém roce. I přes nepříznivý vývoj posledních měsíců věřím, že práce našich kolegů je jedním z hlavních pilířů, na kterém může společnost stavět. Podpis kolektivní smlouvy na další 2 roky dává kolegům jistotu stability odměňování pro nadcházející období, které je dle ekonomických předpokladů nejisté,” dodává Milan Matušík, za zástupce odborových organizací Tesco.

Jdi na vrch