Majna Rotschildova

Zoo Brno si připomene Den Země. Upozorní na mizející zpěvné ptáky

Oslavy Dne Země patří k tradičním součástem dubnového programu v brněnské zoo. Ani letošní rok nebude výjimkou. Návštěvníci se mohou těšit na den plný zábavy spojený s mnoha zajímavými informacemi o přírodě.

Den Země „Na několika stanovištích nachystají studenti Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zábavné hry a úkoly pro zájemce všech věkových kategorií. Soutěžit budeme od 13 do 17 hodin,“ řekla vedoucí útvaru vzdělávacích programů Zoo Brno Jana Galová.

Bude i pěvecká soutěž

Ve 13 hodin také oznámíme výsledky pěvecké soutěže ke kampani Silent Forest. Tu vyhlásila Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií. Kampaň poběží do roku 2019 a jejím úkolem je přispět k záchraně zpěvných ptáků v jihovýchodní Asii.

Ptáci mizí, je třeba je chránit

„Každý den mizí z lesů této části Asie velké množství zpěvných ptáků. Obvykle se stávají předmětem obchodu, ať už za účelem chovu, tak pro účast na pěveckých soutěžích. V malých klíckách, ve kterých jsou ptáci drženi, z nich mnoho nepřežije více jak několik dní. Ty nejžádanější druhy již z některých ostrovů zcela zmizely a ocitají se tak na pokraji vyhubení,“ vysvětlila Galová.

Majna Rotschildova

Letos silent forest1ssilent forest2e do kampaně se svými vzdělávacími aktivitami zapojila i Zoo Brno. Kromě toho také chováme jeden ze stěžejních druhů celé kampaně – majnu Rothschildovu (Leucopsar rothschildi).

Foto: Zoo Brno

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch