Centrum sociálních služeb v Brně‑Chrlicích se pyšní top pečovatelkou roku

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie Českobratrské církve evangelické letos již po deváté udělila Národní cenu sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2021. V kategorii Pracovník v sociálních službách – pobytové služby se v top pěti umístila paní Pavla Burešová z Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně‑Chrlicích.

Centrum sociálních služeb slaví tento rok 100 let od svého založení. V rámci oslav připravuje letní slavnost, koncert nevidomých hudebníků nebo almanach. Momentálně se centrum věnuje pomoci nejen svým běžným uživatelům, ale také těm nejpotřebnějším. Rodinám utíkajícím z válkou zasažené Ukrajiny nabízí ubytování a zázemí na nadcházející dobu. „V současné době očekáváme příchod 15 osob, které budou ubytovány v našem centru,” říká ředitelka centra Mgr. Marcela Troubilová.

Všichni pracovníci centra se nyní připravují na příchod uprchlíků a ocenění Pečovatelka roku právem vyzdvihuje jejich každodenní práci v sociálním sektoru. Ukazuje také, jak důležitým článkem jsou tito lidé v mnoha institucích. Výjimečnost tohoto ocenění tkví také v tom, že nominace zasílají přímo uživatelé služeb a jejich rodiny, přátelé a spolupracovníci. Na jednotlivá ocenění jsou každoročně navrženi mimořádně kvalitně pracující, obětaví a zodpovědní pracovníci a pracovnice sociálních služeb, které následně hodnotí komise složená z odborníků v oblasti sociálních služeb.

Centrum sociálních služeb v Chrlicích zaměstnává přes 70 lidí a soutěže Pečovatel/ka roku se účastnilo poprvé. „Z ocenění máme všichni v centru upřímnou radost a jsme rádi, že se můžeme pochlubit profesionálním personálem, kterého si vážíme nejen my kolegové, ale také všichni naši uživatelé. Byli to právě oni, kteří se na nominaci paní Burešové aktivně podíleli,” dodává Troubilová.

Foto: BMPR

 

 

Jdi na vrch